New-radus New-radus komentáře u knih

Alef Alef Paulo Coelho

Alef byla první kniha, kterou jsem od Coelha ochutnala. Do té doby jsem Coelha znala jen útržkovitě z citátů. Alef mě nakopnula k nekonečnému maratonu čtení jeho knih. Nicméně tuším, že tohle je přesně ta kniha, kterou musíte přečíst v pravý čas, jindy vás neosloví.

28.09.2016 5 z 5

Úspěšná žena Úspěšná žena Marie Němcová

Vynikající průvodce v oblasti profesního růstu. První část knihy je propletená kazuistickým příběhem, který může být pro některé možná trošku přitažený za vlasy, ale kdo někdy pracoval s kazuistikou, ví, že to má hlavně plnit úlohu příkladu a ne popisu jak z červené knihovny. Osobně mě nejvíce zaujala druhá část knihy věnovaná podnikání.

15.02.2016 5 z 5

Grafoterapie cílená změna písma Grafoterapie cílená změna písma Dagmar Kravčíková

Kniha má být o tom, že změna písma může vést ke změně osobnosti. Bohužel se stala soupisem všech možných vlastností, které všichni ve větší či menší míře máme a jejich souvislost s projevem písma je dána jen několika málo poznámkami. Čeho přesně si máme u těchto písmen všímat je asi těžce hlídaným know-how autorky, takže nezbývá než si u ní zaplatit kurz. Koneckonců je kniha především popisem oněch deseti lekcí a hromadou děkovných dopisů. Bohužel velmi zklamalo.

24.11.2015 1 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Jsem milovníkem knih - návodů na všechno, na život především. Knihu jsem přečetla na čtyři otevření a to jen díky tomu, že jsem se snažila si ji šetřit. Myslím, že velmi zdařilý návod na to, jak žít jinak a hlavně umět žít s tím, co máme - to byla asi nejsilnější myšlenka celé této knihy, která mnou i po dočtení velmi rezonuje. Na chvíli jsem si taky připomněla krásnou Paříž a pobavila se nad historkami autorky. Doporučuju.

15.10.2015 5 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Knihu vidím ve dvou rovinách: Jednak jako zajímavé svědectví o životě v koncentračním táboře, ale také jako poutavě podanou moderní filozofii. Ta už jen tím, že ji psal V. E. Frankl nejen na základě své filozofické vize, ale současně ji ověřil v jedné z nejtěžších krizí jakou si člověk dokáže představit, je srozumitelná i běžnému smrtelníkovi.

04.07.2015 5 z 5

Muži chtějí potvory Muži chtějí potvory Laura Janáčková

Ani bych neřekla, že se jedná o profesionálku - psycholožku. Kniha je reklama na nejrůznější parfémy a drahé restaurace s naprosto levnými radami "jak ulovit pana dokonalého". Bohužel vyhozené peníze za knihu.

17.11.2014 odpad!