necrofrost necrofrost komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

(SPOILER) Přiznám se, že vysokému hodnocení nerozumím. Mám rád detektivky které obsahují zajímavý příběh s vyšetřovatelem schopným analytického uvažování, trochou napětí a velkou porcí logiky. Toto je moje druhá (a skutečně poslední kniha autora). Vše se točí jen kolem obrovské dávky brutality, přičemž nic jiného kniha nenabízí. Když jsem narazil na větu "rozdělíme se", jež zazněla v sídle potencionálního sériového vraha, málem jsem se rozesmál (ne toto nemá být béčkový horor). Knihu prostupuje spousta nelogického jednání. V první knize jsem zhruba v třetině odhadl vraha a zde zase téměř na začátku motiv. Geniální detektiv, jenž na zřejmé závěry přichází po 398 kapitolách, jeho kolega, který u případu s vanou nepochopí příčinu provedení atd. Jde o hloupou rudou (ne červenou) knihovnu založenou jen na zmíněné brutalitě. Už nikdy více.

18.04.2021 1 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Ještě jsem se v knize nikdy nesetkal s postavou, která by mi tak vadila. Nesympatický tvor s nulovou inteligencí, u kterého se od počátku modlíte, že v rámci Darwinovy ceny, pro kterou si opakovaně chodí, vymaže svůj genofond ukončením vlastní existence dřív než se stačí rozmnožit. Na tak neskutečně blbou a nesympatickou postavu si nelze zvyknout. Knihu bych tedy rozdělil na linii příběhu, která byla zajímavá a samotný děj, který byl vzhledem k osobám a obsazení peklo. Knihu jsem dočetl, proto 3 hvězdy (50% - 2 málo - 3 moc).

25.01.2020 3 z 5