natalieelen natalieelen komentáře u knih

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Margaret Rodgerson přijede letos na HumbookFest, a tak jsem si od ní chtěla něco konečně přečíst.
No a jako první se mi do rukou její horká novinka - Magie havranů.

Obálka a anotace mě strašně mile nalákaly, ale obsah jako takový, mě bohužel zklamal.

Přišlo mi, že kniha postrádala děj. Zvraty přicházely hrozně rychle a tak se vždy i vyřešily.
Žádné napětí…

Romantika mezi Havranem a Isobel by mohla být krásná, ale za mě byla děsně zrychlená.

Nicméně Havran byl super postava. Líbilo se mi i chování ostatních víl. Jak fungovala jejich kouzla. Jak vypadaly.

Ocenila bych ale lepší worldbuilding. Často mi autorka házela informace jako na běžícím pasu a já je nestačila vnímat.

Bohužel mě knížka zklamala, ale pevně věřím, že si své čtenáře najde!

28.11.2022 2 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Před čtením jsem o téhle knížce skoro nic nevěděla (vlastně vůbec nic), takže jsem neměla žádná očekávání - to se nakonec ukázalo jako super věc.
Riley a Julian
Měli mezi sebou tu správnou energii a chemii️ strašně jsem je shipovalaa

Navíc se mi líbilo prostředí New Yorku, zpěváků a známých osobností.

Celý ten příběh byl poutavý a čtení mě moc bavilo!

Pokud máte chuť na nějakou super romanťárnu - read this!
Děkuju Humbooku za knížku v rámci #spoluprace diky Humbookblogerum

29.09.2022 4 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Ve #spolupraci s @humbook v rámci #humbookblogeri
Od knížky Pozlacené jsem neměla žádná očekávání, protože jsem nečetla zatím žádnou recenzi a navíc jsem ani neznala autorku.
Anotace ale zněla zajímavě a obálka mě taky přesvědčila, tak jsem si řekla - půjdu do toho!

A řeknu vám jedno, bylo to skvělé rozhodnutí
Pozlacené mají originální svět, skvělý worldbuilding, rozmanité postavy, nové nestvůry, skvěle promyšlený děj, dost akce a trošku romantiky.
A mapu!
Zkrátka a dobře - mají všechno, co já od ya fantasy chci.

Pokud chcete zkusit nové a nápadité fantasy, které do tohoto žánru přináší zase něco nového, go for it!

Je pravda, že sem tam bych ocenila větší časovou posloupnost a ne takové skoky v čase. Ale tak co už. Já si to prostě užila i přes to.

Navíc je to série, ve které rozhodně chci pokračovat.

05.06.2022 4 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

po dočtení trilogie Krutý princ mě hrozně mrzelo, že se do světa krutých víl už nepodívám. naštěstí ale vyšlo tohle pokračování, kde se řeší osud Doubka. proto, pokud jste nečetli již výše zmíněnou trilogii, tak bych se být vámi do této knihy pustila až potom, co si přečtete Krutého prince, Podlého krále a Královnu ničeho.

čtení mě moc bavilo. děj byl poutavý, zápletky mě kolikrát hodně překvapily a na konci byl taky dobrý plot twist! holly black prostě umí psát tak, že si sednu ke čtení a ani si nevšimnu, kolik jsem toho přečetla, stránky prostě mizí pod rukama raz dva.

jsem hodně zvědavá, kam to autorka bude dál směřovat, protože mi otevřený konec vyvolal hodně otázek.

pokud jste tedy byli z trilogie Krutý princ nadšení aspoň z poloviny tolik, jako já, tak po této knize určitě sáhněte!

#spoluprace s @humbookblogeri

29.09.2023