Nachci9 Nachci9 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Všechny věci o tom, jak je Harry Potter skvělý určitě padly, já bych ráda dala palec nahoru pánům překladatelům. Nejraději čtu knihy v originálech, ale překlad Harry Pottera do češtiny je skutečně nesmírně povedený. V překladech se povedl zachovat britský přízvuk díla, což také staví Harryho Pottera nad ostatní knihy pro mládež. Výstřednost kouzelnického světa také se také s překladem nezměnila a překladatelé byli třeba i schopni skvěle odhadnout, která jména překládat a která ne. Jinak samozřejmě super příběhy :))

24.09.2016

Jižní sestra Jižní sestra Emily Rodda (p)

Je to úplně dokonalá kniha!

30.11.-0001 5 z 5

Půlnoční děs Půlnoční děs Scott Siegel

Je to skvělá kniha stejně jako všechny Stopy hrůzy!!!!!!!!!!
škoda že už nevycházejí.........

30.11.-0001

Němčina pro začátečníky a samouky +CD Němčina pro začátečníky a samouky +CD Štepánka Pařízková

Tato kniha je vynikající pro začínajícího samouka, lekce obsahují gramatiku, poslechovou část i cvičení. Lekcí je hodně a jsou krátké, takže nezahltí informacemi a narozdíl od jiných učebnic v nich není spousta zbytečných obrázků. Objevují se i praktické vysvětlivky.
Až na nepříliš moderně provedená internetová cvičení, která vyžadují FlashPlayer (ale naštěstí v knize nezabírají skoro žádné místo) je kniha nesmírně užitečná a člověk, který Německy neuměl ani slovo se s ní dokáže naučit v celku obstojně komunikovat, když tomu věnuje trochu času.

25.09.2019 5 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Ty tvrdý desky maj pěkně hnusný obrázky u všech dílů!!!!!

30.11.-0001