mulderka mulderka komentáře u knih

Zříceniny Zříceniny Kevin J. Anderson

Oproti Chameleonovi a Smrtícímu šepotu o dva řády výš. Hned se pozná kvalitnější autorské řemeslo. Ani překlad nebyl tentokrát tak děsivý

27.05.2015 3 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Jak se autorovi podařilo vymazat z těch několika slibných akčních scén jakékoliv napětí, nejde mi na rozum :-(
A Wallander - nebýt toho, že mi byl sympatický ve filmech, velice pravděpodobně by mě knížky s ním minuly, stejně jako většina severských detektivek. Nějak mi tento styl psaní nesedí...

24.05.2015 3 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Tedy tak ohavný osud si Wallander skutečně nezasloužil :-( Hodně ze života, realistický a nemilosrdný... ale takové asi severské detektivky obecně jsou?

19.05.2015 4 z 5

Princ v zeleném království Princ v zeleném království Josef Hanzlík

Proti Princi ve Velké Cintánii mi tento první díl přišel o něco slabší. I tak na poměry české moderní pohádky nadprůměrné dílo hýřící nápady. Stojí za to přečíst :-)

03.05.2015 4 z 5

Já, náčelník Apačů Já, náčelník Apačů Karel May

Přečetla jsem a bylo mi mého dodnes oblíbeného autora moc líto.
Tehdy před 100 lety chudáka Maye za celkem nepodstatné mladické přečiny a věznění uštvali k smrti. Dnes by se takové odhalení bralo jako zajímavé zpestření životopisu a komerční úspěch by na sebe nedal dlouho čekat. For the times, they are a-changing...
A je to dobře nebo špatně???

03.04.2015 4 z 5

A včely se vyrojily A včely se vyrojily Ondřej Neff

V rámci české literatury v té době vydávané to muselo být úplné zjevení. Velmi dobře si pamatuji, jak jsem se při některých pasážích /přebarvené morče, odpalování rakety.../ řezala smíchy. Neúnavná a vynalézavá maminka mi je dodnes velice sympatická. Jen jazykový styl mi nepřipadal na to, že vypravěčem byl malý kluk, moc věrohodný.

03.04.2015 4 z 5