Já, náčelník Apačů

O životě a díle náčelníka Apačů, Karla Maye.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24311/ja-nacelnik-apacu-24311.jpg 3.849
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Olympia

Ich - Karl May Leben und Werk, 1992

Kniha Já, náčelník Apačů

mulderka
03.04.2015

Přečetla jsem a bylo mi mého dodnes oblíbeného autora moc líto.
Tehdy před 100 lety chudáka Maye za celkem nepodstatné mladické přečiny a věznění uštvali k smrti. Dnes by se takové odhalení bralo jako zajímavé zpestření životopisu a komerční úspěch by na sebe nedal dlouho čekat. For the times, they are a-changing...
A je to dobře nebo špatně???

orson
19.06.2013

Po životopisu Jacka Londona se mi pod ruky připletl životopis Karla May, dalšího mého oblíbence z dětství. Tentokráte psaný samotným autorem, takže jsem se docela těšil, protože jsem četl spoustu poznámek o tom, že jeho knihy jsou jen fikce, které napsal ve vězení - což by mi vůbec nevadilo, chtěl jsem si jen udělat jasno.

No popravdě trochu mě to zklamalo - May to pojal jsko svou obhajobu v procesech, které tenkráte běžely, ale o kterých dnes už nikdo neví. Bylo to dosti ukecané a rozvláčné a na můj vkus se méně věnoval psaní o své tvorbě a více o procesech (ovšem je mi jasné, že to v jeho době byl ten nejpalčivější námět). Každopádně by byla asi pro mě lepší jeho biografie z pera jiného autora a s větším odstupem.

Ale i tak jsem po dočtení otevřel znovu knihu svého mládí - Vinnetoua a teď jsem zvědavý, zda to pro mě bude stejně čtivé jako před 25 lety :)

em54
21.08.2012

Četl jsem tuhle knihu s chutí, i když mě zbavila iluzí o autorovi. Možná ho ale mám od té doby ještě radši, protože prostě víc zlidštěl. Dokonce si k němu občas právě sem chodím pro inspiraci. Kdo čte "mayovky", měl by přečíst i tuhle.

WEIL
10.08.2011

Kniha o autorovi populárních "indiánek", které stále objevují nové a nové generace čtenářů.