mujkniznisvet mujkniznisvet komentáře u knih

Vánoční kdože, cože?! Vánoční kdože, cože?! Nofreeusernames (p)

Bylo skvělý potkat všechny postavy takhle pohromadě v jedné knize, kolikrát jsem dříve při čtení přemýšlela o tom, jak by si spolu rozuměla třeba Harper s Avou - a přesně to mi Vánoční kdože, cože?! dalo.
Plus mě extrémně nabilo vánoční náladou, takže kdy už prosím přijde ta doba, kdy můžu začít péct cukroví a sjíždět vánoční filmy? <3
Tahle kniha nesmí minout žádné Oliny fanoušky!

11.11.2023 5 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Ačkoliv musím uznat, že ze začátku jsem se lehce ztrácela, co se jednotlivých frakcí týče, časem jsem si na to zvykla a postupně se orientovat začala. Takže to rozhodně nevzdávejte, pokud se budete motat jako já. :D
Co se týče akce a zvratů, těch v této knize tolik nečekejte. V tomto díle se hlavně seznamujeme s postavami (ke kterým se hned trochu vyjádřím:D), celým Opačnem a tím, jak tento svět funguje. Doufám ale, že co se akce týče, tak se jí v dalším díle dočkáme o něco více. :)
Teď trochu k postavám. Ty jsou propracované naprosto skvěle! Jsou prostě jedinečné a každý má v příběhu nějakou svou roli - takže nečekejte moc 'výplňových' nebo 'zbytečných' postav, které se v některých knihách objevují více, než by bylo zdrávo.
Celkově se mi kniha opravdu líbila a už se těším na další díly, takže vám ji vřele doporučuji, pokud váháte. :)

28.09.2021 4 z 5