muflonier muflonier komentáře u knih

Proroci z fjordu Věčnosti Proroci z fjordu Věčnosti Kim Leine

spoilery!
Od knihy jsem očekával zajímavější střet mezi pohledem na náboženství od rodilých Gróňanů a zástupcem Dánské církve. Popis útrap, chování se vs přikázání a také vniknutí do mysli někoho, kdo nebyl svobodně rozhodnut, čím se stát, byl pro mne to nejzajímavější z celé knihy. Špatné hodnocení je zejména kvůli konci, kdy jsem očekával nějaký final s vdovou a né sáhodlouhý popis požáru, který mi připadal, že byl přidán jen z důvodu historické akurátnosti ale ději nepřinesl nic zajímavého.

31.12.2020 2 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Osobně mám moc rád knihy z prostředí psychiatrie ale tato kniha mě moc nebavila. Spisovatelka jen okrajově popisovala nemoci pacientů, na což jsem se těšil ale o to více popisovala útrapy vyšetřovatelky, jakožto rozvedené matky dvou dětí. Z náznaků šlo jednoduše vytušit, kdo bude vrahem a konec byl také slabý. Nejsem nijak sečtělí detektivkář ale jiní autoři měli v psaní takový náboj, který mi zde zkrátka chyběl.

31.12.2020 2 z 5

Věda podle abecedy Věda podle abecedy Petr Koubský

Plný počet hvězdiček ... abych něco dobře pochopil, potřebuji k tomu tu omáčku a tato kniha jí má tak akorát na to, abych si ten poslední knedlíček již nemusel přidávat ale ani jsem to neměl suché.

31.12.2020 5 z 5