Ms.Iris Ms.Iris komentáře u knih

Za hranicami rozkoše Za hranicami rozkoše T. J. Lex

Na knihu som sa veľmi tešila. Ponúkla mi celkom toho dosť. Dej sa javí ako zvrátený, ale záleží od uhla pohľadu.. mňa to zaujalo. Kniha je pútavá. Akurát ten záver nebol podľa môjho gusta. Spravit taký rázny koniec, ukončiť etapu a naservírovať to v inom obale...uhm. No a v neposlednom rade, najdôležitejšie zo všetkého, čo mi pokazilo dobrý pocit z knižky, sú chyby. Bože, neskutočne veľa chýb na jednu knihu.. až to oči trhá a kazí to veškerý dojem.

01.11.2022 3 z 5

Viazaný prísahou Viazaný prísahou Jana Pronská

Ďalšia kniha od Janky, ktorá nesklamala. Píše úžasne, kniha je plná všetkého, nasýti čitatela, predostrie všetko, čo sa od dobrej knihy očakáva. Klobúk dole, rada čítam autorkine knihy. Vďaka nej som sa zamilovala do histórie ako takej

24.10.2022 5 z 5

Ťažko je žiť ľahko Ťažko je žiť ľahko Marika Eisler Studeničová

Mňa to nebavilo...

31.07.2022 2 z 5

Čip Čip Jana Benková

Čítať knihu po koronovej dobe, po očkovaní národa...to je iné psycho.. 3x som sa pozrela, v ktorom roku bola kniha vydaná. Mne táto kniha ponúkla viac, než čitatelom v r. 2018!

14.05.2022 4 z 5

Nevesta Nevesta Katarína Machová

Uchvátila ma táto kniha. Štýl písania je skvelý, číta sa kniha priam sama. Dej je zaujímavý, smutný, až dokonca čakáte happy end a on akosi nepríde, alebo príde, no nie v takej sile a v takom ponímaním v akom by čitatel očakával. Knihu ODPORÚČAM!

28.04.2022 5 z 5

Dobré dni sa začínajú v noci Dobré dni sa začínajú v noci Adriana Macháčová

Kniha nebola zlá, miestami ma dojali niektoré riadky. No vadilo mi extrémne hrotenie situácií a prehnané menenie nálad a rozhodnutí postáv. Ale knihu som dočítala, rada.

24.03.2022 3 z 5

Klinika lásky Klinika lásky Martin Petro

Príbeh , ktorý sa číta lahko, nenudí a má čo to do seba :-)

07.03.2021 4 z 5

Žena za dverami Žena za dverami Cass Green (p)

Zo začiatku je kniha taká skor nudná, nezáživná. Až ku koncu tu naberá lepší smer.. ale, nenadchlo ma to príliš.

12.10.2020 3 z 5

Zostať človekom - Do poslednej chvíle Zostať človekom - Do poslednej chvíle Ivana Pajanková

Ani neviem čo napísať, ale každá stránka, každý zážitok sa mi vryl do hlavy i do duše. Ja osobne by som nedokazala robiť taketo povolanie, o to väčší obdiv mám k takému človeku....každopádne kniha stoji za prečítanie

07.10.2020 4 z 5

Zrkadlo duše Zrkadlo duše Žanet Čekanová

Mam pocit, že kniha je poväčšinu o názoroch/príbehoch iných ako o tom, dostať sa do hlbky "problemu", ktorý sa tu žial len načrtne v skratke. Podla mna. Kniha mohla mat hustejší obsah, rozsiahlejší popis daných kapitol, viac ísť do hlbky...

28.07.2020 3 z 5

Plakať je dovolené Plakať je dovolené Lucia Olrinková

Svieži príbeh, ktorý nikde neviazne. Kniha sa mi páčila.

17.06.2020 5 z 5

V ohromení a strachu V ohromení a strachu Amélie Nothomb

Zvláštna kniha. V začiatku ma nadchla, potom sa mi zdal ten dej vcelku malo uveritelny, a myšlienkové pochody hlavnej postavy dosť divné. Posledná tretina knihy bola čisté psycho, ktoré ma nebavilo ani čítať a ani nad tým rozmýšľat. Pre mňa to boli drísty...

15.06.2020 2 z 5

Kráska Kráska Zuzana Bilavská

Výborná knižka, čítala sa priam sama. Určite odporúčam.

04.06.2020 5 z 5

Hypersomnia Hypersomnia Vladimíra Šebová

Netušila som, že čítam knihu, ktorá patrí do trilogie. Netušila som, že to je druhá kniha v poradí. No napriek tomu, že som prvú knihu nečítala, ma táto kniha nadchla. Na túto tému som nič ešte nečítala, nevedela som čo očakávať, no napriek tomu som zostala nadšená. Štýl písania je ľahký, no zároveň pútavý.. dej ma vcucol do seba až tak, že som nevedela prestať čítať. Kniha hrubá ako Biblia, a predsa ma nenudila. Za mňa 5* ..a teším sa na ďalšiu.

17.02.2020 5 z 5

Pozor, červená! Pozor, červená! Antonín Šplíchal

Kniha skvelých úloh pre detičky. Odporúčam.

23.01.2020 4 z 5

Môj kamarát semafor Môj kamarát semafor Sibyla Mislovičová

Veľmi pekná a náučná knižka, ktorá malým deťom jednoducho vysvetlí pravidlá cestnej premávky. Súčasťou je aj semafor (na baterky), takže detičky aj interaktívne podľa zadania zasvietia to správne svetlo, aby myška prešla bezpečne cez cestu. U nás kniha mala úspech, odporúčam.

23.01.2020 4 z 5

Manželka mi nevadí Manželka mi nevadí Evita Twardzik Urbaníková (p)

Nie každé rozhodnutie, je správnym rozhodnutím... ale to zistí človek až neskôr, už keď je neskoro.

19.01.2020 4 z 5

Kto skrotí Kláru Kto skrotí Kláru Ivana Ondriová

Kniha sa číta ľahko. Príbeh zaujme, no rušivo na mna pôsobili postavy , ktoré sú vykreslené až príliš extrémovo.. a o deji ako takom ani nevravím.

12.01.2020 3 z 5

Krehký vzťah Krehký vzťah Eva Martinovičová

Tie dve hviezdičky davam, len preto lebo titulka je fajn, a aj autorkin štýl písania nieje na zahodenie...ale dej a to celé je jedna katastrofa! Preboha! Sice začalo to zaujímavo, no príde zapletka a pletie sa to tak, že neviete či sa smiať alebo vziat panvicu a vytlct tym postavam tu sprostost z hlavy... pozastavoval sa mi rozum, nad 50 ročnými ludmi, ktorý sa bavili spolu ako v pomocnej škole, akože prečoooo??? Nech to skončilo akokolvek, ONA by vyhrala prvú cenu v naivite a ON blbec roka. Tam nieje o čom...

29.11.2019 2 z 5

Červená jej pristane Červená jej pristane Kristína Ježovičová

Zvláštna kniha, ani zlá ani dobrá, jednoducho zvláštna.

16.11.2019 3 z 5