Zostať človekom - Do poslednej chvíle

Zostať človekom - Do poslednej chvíle https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321759/bmid_zostat-clovekom-do-poslednej-chvile-M4K-321759.jpg 5 3 3

Táto kniha je iná. Táto kniha vo vás vzbudí emócie. Budete sa smiať, budete si hovoriť: to je neuveriteľné!, a budete i plakať. A po prečítaní si ju odložíte medzi svoje obľúbené. Kniha Zostať človekom hovorí o tajomnom svete za dverami liečebne dlhodobo chorých, o ktorom - kým sa nás netýka - sa tvárime, že neexistuje. Akoby to bola trinásta komnata života. Zo zápiskov ošetrovateľky je však jasné, že v tejto práci je každý deň zmysluplný a rovnaký bude aj zajtra.... celý text

Ms.Iris
07.10.2020 4 z 5

Ani neviem čo napísať, ale každá stránka, každý zážitok sa mi vryl do hlavy i do duše. Ja osobne by som nedokazala robiť taketo povolanie, o to väčší obdiv mám k takému človeku....každopádne kniha stoji za prečítanie

MirkaB
13.04.2020

Skvelá kniha od skvelého človeka - autorku som poznala, rok som robila v zariadení o ktorom písala :)

Melissa.drumos
08.03.2017 5 z 5

Naprosto úžasná knížka o práci sanitářky ("sestřičky") v hospici. Jedná se o skutečné příběhy bez nějakého přikrášlování reality. Kniha velmi věrně popisuje, co taková práce obnáší a jak je těžká a zároveň krásná a naplňující. Příhody z léčebny nejsou jen smutné. Při čtení se mnohokrát i zasmějete a nejednou se nad ledasčím zamyslíte. Knihu bych doporučila všem, kteří uvažují o práci ve zdravotnictví, a také těm, kteří mají v rodině těžce nemocného člověka. Dozvíte se, jaké potřeby má umírající pacient nebo třeba jak komunikovat se seniory trpícími těžkou demencí.

zdraví ošetřovatelství

Autorovy knížky