mot33 mot33 komentáře u knih

Finské pohádky Finské pohádky Marek E. Světlík

Super pohádky a korát bych řekl že jsou dost podobné české klasice,ale trochu tvrdčího rázu.

09.07.2016 5 z 5

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

Zbytečně dlouhé roztahované ale je to klasický Arto.Škoda kdyby kniha měla těch jeho obvyklích cca 170 stránek byla by super.

04.07.2016 4 z 5

Babička na inzerát Babička na inzerát Ludvík Středa

Super knížka pro mladé čtenáře já knohu opět objevil a rád jí přečetl i dnes,a hlavně super ilustrace od Štíplové.

24.06.2016 5 z 5

Hvězdní vandráci Hvězdní vandráci Vlado Ríša

Tak to jeklasický Říša odychovka která se dá číst a nemusí se u ní přemýšlet takže super.

19.06.2016 4 z 5

Robot Emil Robot Emil Jiří Havel

Super zabavný super ilustrace od Kalouska.Kniha nepostrádá humor je čtivá tak a korát na jedno odpoledne.

19.06.2016 5 z 5

Strašidlář - Mezi námi ohnivými strašidly Strašidlář - Mezi námi ohnivými strašidly Hynek Klimek

Sice o level níž než ostatní a to hlavně po stránce ilustrací ,ale i příběh jsem čekal o něco víš.A přesto si zaslouží alespoň čtyři hvězdy.

17.06.2016 4 z 5

Strašidlář - Mezi námi čerty Strašidlář - Mezi námi čerty Hynek Klimek

Super prostě čerti jsou čerti.

12.06.2016 5 z 5

Strašidlář - Mezi námi vodníky Strašidlář - Mezi námi vodníky Hynek Klimek

Sice takový dětský cestopis a vyprávění o roině a životu vodníků,ale musím uznat že i přes malí počet stránek mě kniha oslovila.

08.06.2016 4 z 5

Poklad na Kunětické hoře Poklad na Kunětické hoře Lubomír Macháček

Poměrně slušná kniha dá se přečíst během chvíle pověsti z Pardubicka někdy známé někdy méně,ale celkemurčitě 80 procent si zaslouží.

14.05.2016 4 z 5

Trnová dívka Trnová dívka Jáchym Topol

Docelá drsné jedna z mála knih kde větčinou kladní hrdinové zahynou,ale jinak tak průměr.

11.05.2016 3 z 5

Pohádky Českého středohoří Pohádky Českého středohoří Dan Černý

Super ilustrace pověsti jsou vyprávěni i zabavnou formou že se člověk i zasměje.Mohu pouze doporučit.

25.04.2016 5 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Tak další z velmi dobrých zabavných knížek hlavně stará paní co nevymislí i sice někdy z nahodou a le velký masakr.

25.04.2016 5 z 5

Příběhy tygřího mláděte Příběhy tygřího mláděte Dhan Gópal Mukerdží

Super kniha prvního roku života tygra.

09.04.2016 4 z 5

Paví očko ve lví říši Paví očko ve lví říši Bohumila Sílová

Podle mě super knížka ale toto vydání z NAVY je o trochu slabší než to ilustrované Malákem.

25.03.2016 4 z 5

O slonu Kárím O slonu Kárím Vladimír Hulpach

Od Hulpacha jsem prozatím četl pouze povesti .Ale musím uznat že tato kniha se četla jedním dechem.Příběch slona od mláděte až po dospělost byl super a hlavně v kusně a poměrně dost ilustrované od Buriana.

16.03.2016 5 z 5

Čertova voda: pověsti a báje z Podkrušnohoří Čertova voda: pověsti a báje z Podkrušnohoří Marta Ježková

Myslím si že je tato kniha o proti jíním trošku slabší proto dávám čtiři hvězdy.

15.03.2016 4 z 5

Mokřejšové, vodníci z Louže Mokřejšové, vodníci z Louže Ilona Borská

Na to že kniha je pro děti tak super příběhy pěti generací vodního rodu z Jižních čech stojí opravdu za to.

31.01.2016 5 z 5

Vodníček Vodníček Otfried Preussler

TO JE KNÍŽKA KE KTÉRÉ SE VŽDY RÁD VRACÍM ILUSTRASE OK A MALÝ VODNÍČEK JE PĚKNĚJ NEZBEDA.

12.01.2016 4 z 5

Evropa tančila valčík - Cestou do velké války (léta 1905-1914) Evropa tančila valčík - Cestou do velké války (léta 1905-1914) Miloš Václav Kratochvíl

Klasický Kratochvíl sice o něco málo slabší ale stále přehoupne 50 procent.

09.01.2016 4 z 5

Táborská doba ledová Táborská doba ledová Pavel Šácha

Na to že to má být oslava Hokeje v Táboře tak vám povím strašný paskvil.Nepřehlednost přeskakování žadná pospolitost,aby kniha nějak vypadala.Pravdě podobně šito rychlou jehlou.

23.12.2015 odpad!