MonikaG MonikaG komentáře u knih

Leto pri jazere Leto pri jazere Denise Hunter

Tejto knihe nemôžem vytknúť hádam nič. Nádherný príbeh, nemohla som sa od knihy odtrhnúť. Všetkého je v ňom tak akurát, silné charaktery, ktoré napriek svojej sile bojujú s vlastnou neistotou, rozdielne povahy súrodencov, ktorí sa dokázali spojiť, smutný príbeh z minulosti, ktorý nájde svoje čiastočne šťastné rozuzlenie, citlivé dialógy, inteligentní hrdinovia. Najviac ma zaujala myšlienka, aký silný vplyv môžu na nás mať silné zážitky či už z detstva alebo z mladosti, ako dokážu ovplyvniť náš ďaľší život a naše rozhodovanie. A tiež nádej, že sa dá s nimi vyrovnať a nájsť stratenú rovnováhu. Nesmierne sa mi páčila sila komunity, ako pomoc iných ľudí všetko mení. Knihu rozhodne doporučujem, je to krásne napísaný príbeh.

16.09.2023 5 z 5

Unášané srdce Unášané srdce Laura Frantz

Nádherná kniha. Pri jej čítaní v človeku zostáva hrejivý pocit. Dej plynie pomaly a nenásilne, fascinuje ma náhľad do vnútorného života postáv, taký charakteristický pre Lauru Frantz. Autorka majstrovsky vykreslila povahy nielen hlavných hrdinov Esmée a Henriho, ale aj vedľajších postáv, pričom pre každú z nich prejavuje pochopenie.
Esmée, čistá duša, kľudná a citlivá, poznamenaná sklamaním, s ktorým sa zo všetkých síl snaží vyrovnať. Henri, silný a úspešný, veľmi čestný a hlboko v srdci citlivý a romantický. Obaja so silnou vierou v Boha, s ktorou kráčajú životom.
V knihe nechýbajú dramatické zvraty, ale sú podané tak, ako ich človek prežíva v skutočnosti - deň za dňom, uveriteľne a s ohľadom na povahy postáv. V mojom súkromnom rebríčku obľúbenosti kníh Laury Frantz radím Unášané srdce hneď za Čipkárku a Kováčovho učňa. Čítanie som si naozaj užila.

15.03.2023 5 z 5