Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Učíme se číst s medvědem Kubulou Učíme se číst s medvědem Kubulou Hana Doskočilová

Tato knížka je jako dělaná pro děti, kterým se čtení moc nedaří.

Pět přání Pět přání Hana Doskočilová

Další skvělé leporelo, které se zachovalo do dnešních dnů.

Jablíčko Jablíčko Hana Doskočilová

Leporelo jsem koupila synovi, když byl malý. Je to už skoro 30 let. Máme ji dodnes, nádherný text, úžasné ilustrace. Jen je trochu okousaná.

Dobré ráno, dobrý den Dobré ráno, dobrý den Hana Doskočilová

Četli jsme s dětmi, já jsem tak uchvácená nebyla, ale dětem se pohádky moc líbily.

Vánoce Vánoce Pavel Toufar

Knihu mám velmi rada, spoustu receptů jsem vyzkoušela. Je v ní i pěkné čtení, třeba o tom, jak slavil Vánoce Babinský. Krásné ilustrace. Vždy před Vánoci si v ní čtu a hned mám lepší náladu.

09.08.2020 5 z 5

Proutek k proutku - dárky a dárečky Proutek k proutku - dárky a dárečky Helena Vyhlídková

Kniha navazuje na předchozí 2 tituly, návody jsou názorné a srozumitelné. Kniha je doplněná velkým množstvím fotografií.

09.08.2020 4 z 5

Proutek k proutku - Základní techniky Proutek k proutku - Základní techniky Helena Vyhlídková

Kniha je vhodná pro každého, kdo se chce naučit plést košíky a jiné výrobky z pedigu. Ale pozor, je nutné určité dovednosti už ovládat a vůbec to není tak jednoduché, jak to vypadá. Kniha je velmi přehledná, vychází z jednoduchého po složitější. Pěkné fotografie.

09.08.2020 4 z 5

Kočka v domě - návod na přežití Kočka v domě - návod na přežití Martin Baxendale

Přečetla jsem během návštěvy knihovny a budila jsem pohoršení - smála jsem se nahlas.

06.08.2020 5 z 5

Vojenské tajemství Vojenské tajemství Arkadij Gajdar (p)

Přečetla jsem v dětství o prázdninách u babičky, která měla plnou skříňku takovýchto pokladů. Vzpomínám si na smrt toho chlapce a také na to, jak si děti navzájem snědly cukroví z balíčků, které jim poslali rodiče. A přemýšlela jsem, co to byla za cukroví, když bylo růžové a žluté. A také si vzpomínám na pohádku o malčiši.

06.08.2020 2 z 5

Osudy bubeníkovy Osudy bubeníkovy Arkadij Gajdar (p)

Knížečku jsem objevila u babičky na půdě, moc jsem se nad ní naplakala. Bylo mi Serjoži líto, dnes by jeho osudy děti nedojímaly.

06.08.2020 3 z 5

Maškaráda / Dva bratři Maškaráda / Dva bratři Michail Jurjevič Lermontov

Maškarádu jsem četla a potom viděla jako film. Líbilo se mi obojí.

06.08.2020 5 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Petra Braunová

Knihu jsem si půjčila v knihovně a nevěděla jsem, o čem bude. Nemůžu říct, že by se mi nelíbila, ale něco tam drhne. Dívka je postižená, otec od rodiny odešel, všechno je na matce. Smutné. Prostě všechno je to strašně smutné.

04.08.2020 3 z 5

Kalvárie Kalvárie Petra Braunová

Knihu jsem přečetla, ale mám z ní zvláštní pocit. O homosexuálech jsem četla několikrát, o lesbách snad nikdy. Kniha je velmi depresívní, hrůza, jak tam zacházela její matka s koťaty a celkově je to takové smutné. Vím, že ke knize se už nikdy nevrátím.

04.08.2020 3 z 5

Vlastivěda 5 Vlastivěda 5 Bohumil Říha

Tak z téhle učebnice jsme se učili i my. Vzpomínám si na ni.

04.08.2020

Vo modrým ptáčku Vo modrým ptáčku Jindřich Šimon Baar

Klasická pohádka, kdy statečná dívka vysvobodí ptáčka modráčka. Dostane 3 růže od Slunce, Větru a Měsíce. Pohádka byla i zfilmována, ale její televizní podoba byla dost příšerná. Ani si nepamatuji, kdo tam hrál. Rozhodně je text lepší.

04.08.2020 5 z 5

Time to Talk 1 (kniha pro učitele) Time to Talk 1 (kniha pro učitele) Tomáš Gráf

Skvělá učebnice angličtiny pro starší studenty nebo pro dospělé. Každá lekce má opakovací text,kniha je doplněna nahrávkami. Lekce jsou tematické, student se dozví velké množství reálií, slovíček, mluvnice je velmi přehledná a doplněna úkoly na procvičování. V podobném duchu jsou i další díly.

03.08.2020

Svět zvířat I - Savci 1 Svět zvířat I - Savci 1 Miloš Anděra

Vyčerpávající informace o zvířatech doplněné nádhernými obrázky.

03.08.2020

Vyprávění o veliké zemi Vyprávění o veliké zemi Věra Adlová

Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak - jsem se učila já a připadalo mi to tehdy naprosto normální. Tuto knihu jsme četli ve škole na pokračování. A musela se nám líbit.

03.08.2020 2 z 5

Keramika z kruhu Keramika z kruhu Linda Franz

Kniha je napsaná i pro laiky. Točení na kruhu podává autorka jako skvělou tvůrčí činnost, kterou se může naučit v pohodě každý. Ale chce to vyzkoušet.

02.08.2020 5 z 5

Keramika od A do Z Keramika od A do Z kolektiv autorů

Kniha je jednou z nejlepších knih o keramice pro děti, kterou znám. Výrobky zvládnou za dodržení technologie i malé děti. Návody jsou srozumitelné, kniha je plná fotografií.

02.08.2020 5 z 5