Monačte Monačte komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Koupila jsem si je na letišti, víceméně náhodou, protože jsem si knihu nechtěně zabalila do kufru a protože měly hezkou obálku. Ale pak jsem je začala číst, nečekala jsem nic a byla jsem překvapená.
Papírová města určitě stojí za to si přečíst a ideální místo na jejich čtení je pláž, koupaliště nebo louka. Krásná letní knížka, která je dobrodružná právě jako Správná pětka, po které se vám už léta stýská, jen je už dnes trochu trapné ji na veřejnosti číst. A pokud se ještě trochu hledáte, možná na cestě do Papírových měst najdete pár odpovědí, jakým směrem se vydat... http://monamarsalovacte.blogspot.cz/2015/07/papirova-mesta-john-green.html

21.07.2015 5 z 5

Klára a Karolína: dvojčata přes propast času Klára a Karolína: dvojčata přes propast času Penelope Farmer

V životě jsem četla jen pár knih víckrát a tahle k nim patří. A dokonce plánuji, že si ji přečtu ještě jednou. Na "dětskou" knihu neobvykle napínavá, temná a hluboká kniha, která sice klouže po povrchu fantastického příběhu, ale skrz občasnou mezírku v plotě dává nahlédnout do hloubky a dovádí k zamyšlení. Knihu jsem četla poprvé jako "cílová skupina", podruhé o malinko starší, ale dosud si pamatuji scénu, kdy jedno z "dvojčat" před zrcadlem přemýšlí, jak moc ho vlastně lidé kolem znají a jak moc se vlastně zná samo...

20.07.2015 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nevím, co se to stalo, že najednou po sedmdesáti letech všichni znovuobjevili tuto knihu. Asi je to dobou, kterou nechápeme, stejně jako malá Čipera nechápala, co se kolem ní děje a jen těžko, s pomocí moudrého otce a lehce zmateného dospívajícího brášky, se pokoušela prokousat událostmi. Jako zabít ptáčka stojí za to přečíst a stojí za to ji přečíst bez předsudků, proti kterým bojuje. Více: http://monamarsalovacte.blogspot.cz/2015/07/jako-zabit-ptacka-harper-lee_20.html

20.07.2015 5 z 5