Moiseiwitsch Moiseiwitsch komentáře u knih

Dílo. 1 Dílo. 1 Rosa Luxemburg

Pozoruhodné myšlenky této socialistky v prvním souborném svazku. Četl jsem dlouho a intenzivně. Jedna z nejbystřejších a nejenergičtějších žen své doby. Bohužel se její dílo nedá sehnat už ani v antikvariátech. Napsala přelomovou práci o industrializaci Polska a slovensky vyšla její Akumulácia kapitálu. Čest její památce.

11.01.2020 5 z 5

Karl Marx: Životopis intelektuála Karl Marx: Životopis intelektuála Rolf Hosfeld

Rozhodně zajímavý životopis Marxe. Vzhledem k tomu, že osobnost tohoto velkého myslitele byla dlouho v ČR tabuizována a nahlížena negativně je tento v Německu oceňovaný spis přeložený do naší kotlinky více než vítaný!

11.01.2020 4 z 5

Komunistický manifest Komunistický manifest Karel Marx (p)

Jako historický pramen nedoceněné dílo. V knížce si bystrý čtenář nalezne rozhodně řadu zajímavých myšlenek a postřehů týkajících se zejména devatenáctého století.

Obraz člověka u Marxe Obraz člověka u Marxe Erich Fromm

Kdo kritizuje Marxe, měl by znát tuto knížečku, která je velice hodnotným zhodnocením podstatné části učení Karla Marxe. Rozhodně stojí za přečtení!!!

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Tahle kniha mě zasáhla silně. Doporučuji!!!

Mít nebo být? Mít nebo být? Erich Fromm

Ostrá kritika konzumní resp. buržoazní společnosti. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Takový jeden z návodů jak žít lepší a plnohodnotnější život.

Ekonomické učení Karla Marxe Ekonomické učení Karla Marxe Karl Kautsky

Kdo se zabývá osobou Karla Marxe z filosofického či ekonomického hlediska je tato kniha jako úvod ideální.

Globalizace a krize Globalizace a krize Ilona Švihlíková

Dle mého soudu hodně kvalitní ekonomická práce. Doc. Švihlíková jde mimo mainstreamový neoliberální ekonomický pohled na svět. V tomto alternativním pohledu je spíše osamocená, alespoň v ČR. Kniha rozhodně stojí za přečtení!!!

Nedomyšlená společnost Nedomyšlená společnost Jan Keller

Knížku jsem četl před mnoha lety, když mi byla doporučena při studiu historie. Nelituji, že jsem s touto knihou objevil sociologii a práce profesora Kellera. Spíše bych doporučil k četbě mladší knížky, které jsou nabytější faktografií a zabývají se současnou společností ze širšího úhlu pohledu.

Posvícení bezdomovců Posvícení bezdomovců Jan Keller

Hodně důležitá knížka v současném světě!!! Skoro bych ji doporučil jako povinnou např. pro středoškoláky.

Odsouzeni k modernitě Odsouzeni k modernitě Jan Keller

Místy depresivní četba, přesto nesmírně zajímavá. Jedna z nejlepších knih co profesor sepsal.

Dějiny klasické sociologie Dějiny klasické sociologie Jan Keller

Kniha je určena ke studiu základů sociologie. Doporučuji ke studiu všem, kdo se o sociologii zajímají. V knize je shrnuto učení velikánů sociologie - Auguste Comte, Max Weber atd.

11.01.2020 5 z 5

Tři sociální světy. Sociální struktura postindustriální společnosti. Tři sociální světy. Sociální struktura postindustriální společnosti. Jan Keller

Suverénně zatím nejlepší kniha profesora Jana Kellera. Právem za ní dostal u našich bratrů na Slovensku ocenění. Brilantní sociologická práce, postavená na pevných základech a tvrdých argumentech!!! Doporučuji vřele!!! Myslím, že knížka shrnuje i řadu faktografie z předcházejících Kellerových knížek.

Společnost věčného mládí Společnost věčného mládí Jan Keller

Stále skvělá a trefná analýza současné společnosti na základě studia zejména francouzské literatury. Autor nejdříve popisuje vývoj v západní Evropě - především Francii od cca konce druhé světové války po současnost. Z knihy je zřejmé, že východní Evropa pouze kopíruje určité neblahé trendy, se kterými se potýkaly státy Západu před více než 50-ti lety. Profesor Keller je jedním z našich nejvýznamnějších sociologů. Kniha je velice zajímavá a čtivá, plná pozoruhodných faktů a skutečností. Snad by si ji měla přečíst zejména mladší generace, které se týká nejvíce. Hlavním slovem, které mi utkvělo v hlavě po dočtení je adolescent! Velkou část knihy jsem přečetl ve vlaku při klasickém zpoždění vlaku ČD :) Těším se na další knížky pana profesora.