Karl Marx: Životopis intelektuála

Karl Marx: Životopis intelektuála https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179529/karl-marx-zivotopis--179529.jpg 4 11 3

Hosfeldova biografie vyplňuje citelnou mezeru, která dosud na českém knižním trhu kupodivu v oblasti Marxových biografií panovala. Neklidný život trierského rodáka, který významě ovlivnil světové dějiny, je sledován novým, nezkresleným a kritickým pohledem. Současně jde o jakousi " biografii myšlení a díla", o začlenění průkopnických myšlenek, ale také omylů a mylných soudů rozporuplného filosofa, politika a revolucionáře do prostředí mezinárodní inteligence 19. století. Napůl životopis, napůl úvod do díla: Je to četba poučná a přitom čtivá, napínavá a přitom reflektující - jak pro laika, tak pro zasvěcence.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Paseka

Karl Marx: Eine Biografie , 2013

seethelight
23.03.2024 3 z 5

Kniha funguje dobře jako životopis, ale neočekávejte filozofický vhled do Marxových myšlenek. Všechno psané před vás položí jako historický pomník - /myšlenkově vás to nebude skoro nic stát/ - což se podle mě vůbec nehodí, jelikož s Marxem se chceme alespoň jednou v životě intelektuálně utkat. Nebo ne? Tak vám to říkám, abyste taky nebyli zklamaní. Promýšlet tedy jděte do jiné publikace, např. do Filozofie dějin od Lowitze, doporučuji.

Moiseiwitsch
11.01.2020 4 z 5

Rozhodně zajímavý životopis Marxe. Vzhledem k tomu, že osobnost tohoto velkého myslitele byla dlouho v ČR tabuizována a nahlížena negativně je tento v Německu oceňovaný spis přeložený do naší kotlinky více než vítaný!

Pán rostlin
23.05.2014 5 z 5

328 dechberoucích stran nabitých informacemi ze života génia humanitních a sociálních věd. Doporučuji!

životopisy, biografie filozofové Karl Marx, 1818-1883

Autorovy knížky