mistrx - Příspěvky

Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvíceníMoc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvíceníE. Tolle

excelentní kniha. autor se snaží vysvětlit svoje koncepty bez zbytečného balastu a občas se mu podaří podat příměry či příklady, které jsou prostě výborné. četl jsem knihu několik měsíců, protože myšlenky v ní byly velmi intenzivní a uvědomit si jejich dosah a význam pro mě nebylo úplně triviální. troufám si říci, že kniha může transformovat život člověka k lepšímu, i když mnoho lidí - mě nevyjímaje - bude v procesu transformace muset spolknout hořkou pilulku. velmi pravděpodobně si knihu v budoucnu přečtu znovu. doporučuji každému, kdo se chce zamyslet nad svým životem a změnit ho k lepšímu.

18.09.2016


TovaryšTovaryšA. Drescher

palec nahoru za skvělý popis budoucnosti (současnosti?) EU a věcí s tím spojených. příběh je také často zasazen do ČR, což potěšilo. zhruba za polovinou se však z knihy bohužel stala víceméně jen "řežba". více zaměření na společnost/EU a byla by to pecka. popis společnosti prošpikované kamerami a všudypřítomným sledování je trefný. mám však silný pocit, že jeden z důvodů proč autor zakomponoval do knihy na můj vkus až hodně fantasy je ten, že by hrdina jinak neudělal před kamerami a satelity ani krok, aniž by byl ihned polapen. takhle autor použil protisledovací "amulety" a bylo "zameteno". příliš jednoduché, škoda. autor píše velmi čtivě, z výše uvedených důvodů mě však kniha od cca 65% nudila.

30.08.2016


A přesto říci životu anoA přesto říci životu anoV. E. Frankl

po přečtení recenzí a komentářů jsem od knihy čekal více. vzhledem k tomu, že jsem viděl několik realistických filmů z prostředí koncentračních táborů, nebyl jsem popisem krutostí v knize šokován, jako někteří z komentujících. čekal jsem trochu více "vnitřních hovorů, myšlenek", které ve filmu jen těžko zprostředkujete. ocenil bych ještě trochu více vnitřního světa autora, více prostoru věnovanému smyslu života. knihu jsem totiž primárně četl kvůli tomu; prostředí jako takové - byť určující pro autora - bylo pro mě méně významné. kniha však stojí rozhodně za přečtení.

19.09.2016


Já, robot: PoslouchatJá, robot: PoslouchatM. Zucker Reichert

jako fanda Asimova a robotiky jsem si vypůjčil tuto knihu. bohužel je plytká, nudná. vlastně se prakticky nezabývá robotikou. do kvality Asimova ji chybí světelná léta. nedoporučuji.

28.09.2016