miriam.w miriam.w komentáře u knih

Vrány nedovedou počítat Vrány nedovedou počítat A. A. Fair (p)

"Co je dobrého na tom, dosáhnout úspěchu jako talentovaná umělkyně, když cestou k úspěchu je třeba zničit lásku? Jen pro to stojí žít - pro lásku přátel, lásku rodiny, pro pouta, jež spojují srdce. Být bohatý v pesetách bez bohatství v přátelích je velké neštěstí."
"Být úspěšný bez přátel je jako být na poušti, kde člověku patří všechna země, ale kde není žádný jiný člověk, žádná živá bytost. K čemu je potom majetek? Kdo si přeje vlastnit poušť?"
Áno, priateľstvo a láska sú veľmi dôležité pre človeka (napriek tomu sa ľudia ženú za mamonom..smutné!).

08.05.2018

Křížovky a osmisměrky - Cestujeme po Česku Křížovky a osmisměrky - Cestujeme po Česku kolektiv autorů

Super..dozvedela som sa mnoho zaujímavostí o českých pamiatkach :-)

09.02.2018 5 z 5

Kumánska princezná Kumánska princezná Jana Pronská

Fajn kniha, prečítaná za jediný deň;-)
Kto boli Kumáni:Boli to kočovné kmene, na začiatku 11. stor. časť Kypčakov/Kumánov prenikla do Čiernomoria a na severný Kaukaz, neskôr aj do strednej a južnej Európy (Bulharsko, Krym), zvyšok ostal v Čiernomorí. V 13. stor. tzv. bieli Kumáni ušli pred Tatármi do Uhorska, kde ich aj s vládcom Kutenom prijal Belo IV. a usadil medzi Dunajom a Tisou, tam sa postupne zmaďarizovali. Kuten (1194-1223, † 1241), mal dve deti: syna Bachmu a dcéru Alžbetu, manželku kráľa Štefana V. z Maďarska. Bola predok európskych a britských kráľov.
*Otec i život ju naučili, že slová nie sú dôležité, lebo môžu klamať, dôležité sú oči a to, čo v nich je, oči hovoria vždy pravdu.

10.01.2018

Srdcom a mečom Srdcom a mečom Jana Pronská

Príma kniha, prečítaná za jeden deň!Pár citátov z nej:
*Všetci niečo chcú, nikto nekoná z kresťanskej lásky! Svedomie neexistuje, ani česť...
*Moc v nesprávnych rukách ničí charaktery aj zdanlivo neochvejnú lojalitu.
*Bojovať a čestne víťaziť! Svet sa prepadol do najhlbšieho bahna, intrigy a hnusné lži porážajú pravdu. Namiesto toho, aby sa protivník postavil súperovi zoči-voči, zakráda sa v tieni ako had. A rovnako podlo aj hryzie!
*Šíriť lásku nemôže ten, kto ju nemá v srdci, kto ju nikdy nepoznal.
*Žiaden svetský majetok človeku neprinesie šťastie, ak sa oň nemá s kým podeliť, ak sa nemá s kým radovať.

10.01.2018

Je Dana vinná? Je Dana vinná? Pavel Valenta

Ľudský život sa skladá z náhod, ktoré tvoria súvislú reťaz. Len málo ľudí má schopnosť posúdiť svoj život tak objektívne, ako si to vyžaduje pravda. Šťastné udalosti zvyčajne pokladajú za výsledok svojho úsilia a zdatnosti, nešťastné zhody okolností zasa za dielo osudu, proti ktorému nemožno bojovať, pretože je predurčený. Skutok však ostáva.

05.01.2018

Jediná Jediná Klára Jarunková

"Nepovedané podeješ, kde chceš...Ale kde podieť povedané?"
A ešte jeden citát - nábor do učilišťa:
- K nám, do poľnohospodárskeho učilišťa, môžu sa prihlásiť aj také deti, ktorých rodičia boli členmi fašistických organizácií. To znamená deti, ktoré nemajú budúcnosť.

17.11.2017 5 z 5

Třikrát neodolatelný detektiv Lam Třikrát neodolatelný detektiv Lam Erle Stanley Gardner

"Život není tak jednoduchý. Není jako televizní program, který můžeš zarazit otočením knoflíku. Není jak promítací přístroj, kterým můžeš zastavit kmitající se obrázky, kdy tě napadne. Život jde pořád dál - tvrdý a nemilosrdný proces příčin a následků. Dnešní následky se stávají zítřejšími příčinami. Jak jednou rozjedeš řetěz událostí, je těžké jeho sled zastavit."
***
"Policie má větší zodpovědnost, než jen chytit individuum, které spáchalo určitý zločin. Policie se snaží zločinům zabránit."

17.11.2017 5 z 5

Křížovky do kuchyně Křížovky do kuchyně neznámý - neuveden

Dobré rady do kuchyne a dobré cvičenie pre mozog :-)

15.10.2017 5 z 5

Případ vržených kostek Případ vržených kostek Erle Stanley Gardner

Dva citáty:
"V té době bylo všechno jinačí. Země byla mladá a i lidé byli mladí. I staří byli v té době mladší než někteří mladí dnes. Dneska trpíme kornatěním ekonomických tepen. Země zestárla. Její názory jsou staré. Lidé přestali zkoušet nové věci.
Nevadí mi, že stárnu a nakonec umřu. Ale nesnesu pohled na celou zemi, jak umírá se mnou. Neexistují žádní mladí, kteří by postoupili na moje místo. Je to banda ufňukanců, kteří si přejou, aby je vláda podporovala."

"Je nejvyšší čas, aby si soudy uvědomily, že jsou to instituce pro poskytování spravedlnosti. Jsou nástrojem lidu. Jsou zde ne, aby rozšířily řady státních zaměstnanců, ale aby poskytovaly spravedlnost."
(Kiežby aj tie naše !!)

10.10.2017 5 z 5

Místo činu Matares Místo činu Matares Martin Křížek

Jeden úryvok z knihy:
"Československo tady má dobrý zvuk. Naše technika, naši lidé...Postavili jsme v Alžírsku velkou elektrárnu, stavíme továrnu na pumpy, budeme tu stavět textilku. Vyvážíme sem spoustu špičkové techniky, děláme všechno pro to, abychom si dobré jméno udrželi...Není to jen technika, jsou to především lidé. Lékaři, vysokoškolští profesoři, veterináři, architekti, zemědělští odborníci, geologové, technici...A ti všichni pomáhají Alžírsku budovat novou moderní vyspělou spoločnost. A nemysli si, že pracují jen tady v hlavním městě. Můžeš se zeptat lékařů, jaké je to na Sahaře a ve vnitrozemí. Jak těžké jsou tam podmínky k přežití a natož k namáhavé každodenní práci .A přesto se nikdo z nich nevzdává..."

15.09.2017

Žena pro dva muže Žena pro dva muže Jeanne Carmichael

"Lidé jsou strůjci svých osudů a nezdar by neměli přisuzovat hvězdám, ale sami sobě."
Caesar
"Láska je pramen, který ani staletími nevysychá..."

04.09.2017

Zvůle Zvůle Charlotte Berg

..takto to funguje aj v reále, nielen v románoch..ak ide o dedičstvo, nepozná brat brata!

11.08.2017 5 z 5

Sedem kľúčov Sedem kľúčov Edgar Wallace

"Povedal, že k tomu smerujú úsilia všetkých biológov na svete. Ako vraj včely zverujú reprodukčné funkcie včelej kráľovnej, tak aj svet raz bude obývaný nemysliacimi robotníkmi ovládanými niekoľkými kvalitnými mozgami, vychovávanými a vzdelávanými na vykonávanie tejto právomoci."...čo mi to len pripomína,hm?

19.07.2017 4 z 5

Svatba ze soucitu Svatba ze soucitu Diane von Hohenberg

...a svadba bola v skutočnosti z lásky ;-)

18.07.2017 5 z 5

Kolega Fee Nordenové Kolega Fee Nordenové Patricia Vandenberg

Takí lekári ako dr.Norden by mali existovať aj v reále, nielen v románoch!

18.07.2017 5 z 5

Sbohem, Terezko! Sbohem, Terezko! Ilona Kaňová

Jedno múdro, ktoré by malo platiť vždy:
" Vydělávat pomalu a stabilně je rozumnější než hrabat, dokud trvá konjuktura."

17.07.2017 5 z 5

Peníze nejsou všechno Peníze nejsou všechno Patricia Vandenberg

"Peniaze stvoril diabol, aby ničil ľudské city."
"Ktoré sú tie najlepšie roky? Predsa tie, kedy je človek šťastný a spokojný."

17.07.2017 5 z 5

Prekliata láska Prekliata láska Jana Pronská

Prečítala som ju po druhýkrát a musím len povedať: nechápem, ako som kedysi
"hltala" B.Cartland ...síce sa mi jej knihy páčia,ale sú veľmi "presladené" :-) takže
historické romance sú momentálne Nr.1

29.03.2017

Zradená ľúbosť Zradená ľúbosť Jana Pronská

Citujem - Dohoda o dočasnom mieri sa podpísala, zapila lahodným vínom...Keď sa hostina skončila, Mehmed sa s nimi rozlúčil slovami: " Dnes ste sa ubránili, ale králi a dobyvatelia sa menia. Turci sa svojho sna o veľkej ríši nevzdajú!"
-podobnosť čiste náhodná?

24.03.2017 5 z 5

Divokým Kurdistánem Divokým Kurdistánem Karel May

Čítala som túto knihu ako..násťročná a teraz som obnovila spomienky...aktuálne čítanie = boj: kresťania versus muslimovia (škoda, že diplomatické riešenie existuje len v románoch)!

03.02.2017 5 z 5