miri.f miri.f komentáře u knih

Kyselina sírová Kyselina sírová Amélie Nothomb

Zajímavý příběh, který mě oslovil, ale něco tomu chybělo. Možná vlastní zpracování - autorka tomu podle mě nedala tolik, kolik jsem očekávala. Proto je i mé hodnocení lehce pod průměrem.

02.01.2015 2 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Knihu jsem četla doslova jedním dechem, ač se v některých částech četla trochu obtížněji - hlavně pro autorovo důkladné rozebírání každého jevu. Musím říci, že se jedná o velice hluboký příběh, který mě oslovil, a ke kterému se jednou ráda opět vrátím.

02.01.2015 4 z 5

Děti na zabití Děti na zabití Milada Golobová

Četla jsem ji už před lety, ale ještě dnes mi běhá mráz po zádech, když se podívám na přebal knihy. Neuvěřitelné, co všechno se může dít za zavřenými dveřmi. A nejhorší na tom je, že je to pravdivé a mnoho příběhů i třeba horších, se odehrává i dnes. Pro mne samotnou byl možná o to hrůznější ten fakt, že město, kde se týrání dětí odehrávalo, velice důvěrně znám a popisovanými místy jsem, byť o mnoho let později, nesčetněkrát procházela.

02.01.2015 4 z 5

Aimée a Jaguár Aimée a Jaguár Erica Fischer

Fascinující příběh, i poutavě napsaná kniha... Viděla jsem i film, ale mnohé mi zde chybělo. Ve filmovém zpracování prakticky chybí vysvětlení, proč se dílo jmenuje "Aimée a Jaguár". Chybí zde i mnohé z toho, co následovalo "poté" a to si myslím, že dává příběhu hlavní kouzlo. Kniha patří mezi díla, která bych mohla číst opakovaně a nikdy mě neomrzí.

02.01.2015 5 z 5