MilošGavenda MilošGavenda komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Je to úžasná kniha na zimní večery od které nebudete schopni odtrhnout oči. Kniha má velmi zajímavý příběh až jsem místy přemýšlel jestli sám spisovatel není masový vrah. Ať se vám knížka líbí nebo ne jedno je jisté, už nikdy nepostavíte sněhuláka.

05.04.2020 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Úžasně a jednoduše napsáno. V knížce to je napsané přesně tak jak to pan Stehlík cítil. Na nic si to nehraje .
Je úžasné co tento člověk dokázal. Knížka není o vojákovi v Afghánistánu. Je to příběh kluka který si chtěl splnit sen a i když ho osud dostal na kolena on to nevzdal a zase se zvednul a bojoval dál.

24.09.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Tohle byla moje první knížka co jsem od Kotlety četl a nevěděl jsem ani o jeho stylu. Čekal jsem že to bude nějaká fantasy ptákovině plná krve ale o to víc mě to překvapilo. Je to knížka plná násilí, vtipných hlášek, sexu a zajímavých postav. Čte se to výborně, na nic si to nehraje prostě ideální čtení na cestu do práce, školy, atd.. a už vybírám další knížku od Kotlety.

24.09.2020 5 z 5

Odstřelovači II. světové války - Strhující příběhy z let 1939-1945 Odstřelovači II. světové války - Strhující příběhy z let 1939-1945 * antologie

V knize byly velmi zajímavé příběhy ostatních odstřlovačů-Pavličenková, Bezejmený japonec,Bert Kemp , atd.. Co pro mě snižuje kvalitu knihy jsou části o Seepu Allerbergerovi, Vasiliji Zajcevovi a Simo Häyhä. To co tam je má cenu pouze pro ty kteří chtějí znát minimum o těchto hrdinech druhé světové války. Pro toho kdo o nich četl knížky to nemá cenu číst. Místo toho tam mohli dát další přiběh bezejmeného vojáka nebo Mauthauze Hetzenauera(kniha je hlavně o strategii a situaci na frontě).
Můžu všem doporučit příběhy o méně významných odstřelovačích. O těch ostatních je lepší si přečíst samostatné knížky.

07.04.2020 3 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Dříve jsem měl rád film Nepřitel před branami. Poté co jsem si přečetl tuhle knížku už se na něj nemůžu ani podívat. Zápisky odstřelovače výborně popisují situaci ve Stalingradu nepropagandistickým způsobem. Vasilij byl vzdělaný a inteligentní hoch menšího vzrůstu ze sibiřě. Naučil se střílet již v útlém věku a celé mládí se věnoval lovu což mu nejspíš i zachránilo život , akorát začal lovit němce. Příběh také neodpovída. Jeden muž puška druhý nábojový pásek je mítus který akorát rozšířil film. Příjezd ke Stalingradu byl také jiný. Ale o tom si radši přečtěte sami.

07.04.2020 4 z 5