milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Italské jaro Italské jaro Emmanuel Roblès

Román popisuje francouzského letce sestřeleného nad italským územím a ukrývajíc se pár týdnů v rodině šlechticů, Autor se vypodobnil skutečnou událost, jakožto novinář v době druhé světové války.

26.10.2016 5 z 5

Kde padají hvězdy Kde padají hvězdy Markéta Zinnerová

Kniha i filmové zpracování se mi obojí líbilo

07.09.2016 5 z 5

Verše pod osnovou Verše pod osnovou kolektiv autorů

Básně jako písňové texty, docela jsem si zavzpomínal i pobavil nad knihou

07.09.2016 5 z 5

Doktor Valerio Doktor Valerio Emmanuel Roblès

Kniha je velmi poutavě napsaná, děj celého románu se dobře čte

09.08.2016 5 z 5

Tuláci / Dny pro kočku Tuláci / Dny pro kočku Václav Dušek

Kniha se čte opravdu jedním dechem, taková odpočinková četba

09.07.2016 5 z 5

Vaříme ryby v Norsku s Milošem Štěpničkou Vaříme ryby v Norsku s Milošem Štěpničkou Miloš Štěpnička

Spoustu receptů pro rybáře v Norsku a pár povídání k tomu

Glaukom Glaukom Eva Růžičková

kniha pojednává o zeleném zákalu, co by si měl čtenář-laik přečíst ve zkrácené formě

Chobotnice 2 Chobotnice 2 Marco Nese

Tenhle díl se mi zdá dost smutnej, ale jinak dobrý počteníčko

09.07.2016 4 z 5

Čítanka ruských literárně-kulturních textů Čítanka ruských literárně-kulturních textů kolektiv autorů

Kniha je určeno pro všechny, kdo se chtějí zdokonalit v ruském jazyce a to především v oblasti historie, památek, literatury, hudby, malířskému umění, ale i filmu

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Drama je spíše sepsáno pohádkovým stylem

Magický zvěrokruh Magický zvěrokruh Petra Neomillnerová

Velmi podařená kniha se závěrečnou kapitolou o Měsíci;

Benátky v zimě Benátky v zimě Emmanuel Roblès

Romantika nejen pro ženy se spoustou akčních prvků z prostředí centra Benátek i pro ty co se chystají navštívit toto město

29.06.2016 5 z 5

REÁLIE rusky mluvících zemí REÁLIE rusky mluvících zemí Andrej Fozikoš

Dobře popsaná kniha - učebnice o rusku v ruštině pro studenta

26.05.2016 4 z 5

Chobotnice Chobotnice Marco Nese

Tenhle první díl jsem přečetl a docela se mi kniha líbila, film si ještě matně vzpomínám

26.05.2016 5 z 5

Smějeme se celý rok Smějeme se celý rok Jiří Havel

Dobrá kniha k zabavení dětí i procvičování paměti. Mohu doporučit pro druháky i třeťáky ZŠ

16.05.2016 5 z 5

Rozpustilé básničky pro malé dětské ručičky Rozpustilé básničky pro malé dětské ručičky Romana Suchá

Opravdu dobrá knížka pro nejmenší, naučí se cvičit paměť ale k poslušnosti

16.05.2016 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Dobrá kniha pro děti, jež hlavním tématem je terezínské ghetto a život v něm až po odjezd do vyhlazovacího tábora

04.05.2016 5 z 5

Římské jaro paní Stoneové Římské jaro paní Stoneové Tennessee Williams (p)

Knihu jsem sice četl dvakrát, ale napsané je to mistrně; americká vdova po miliardáři se přestěhuje do Říma a nic nečekajíc se k ní přestěhuje gigolo, který ji zasvětí do svého života a připomíná jí mládí nad svým stářím, ještě neopominu fakt, že v pozadí je další tajemná osoba mladého muže.

30.04.2016 5 z 5

Tráva roste až k moři Tráva roste až k moři Michal Černík

Kniha je především o památných stromech ČR, které jsou památkově chráněni

30.04.2016 5 z 5

Škorpion Škorpion Radoslav Nenadál

Kniha se mi velmi líbila, na to že byla vydána v r. 1990, tak je zde spousta odkazů na homosexualitu, řadil bych spíše do G/L literatury

12.04.2016 5 z 5