Kde padají hvězdy

Kde padají hvězdy

Příběh z dětské ozdravovny, který je též známý z televizního seriálu. Pro děti od 10 let. Budoucí žokej, špičková gymnastka, svérázná Kristýna, agresivní David a řadu dalších dětí svedly dohromady zdravotní problémy. V krásném prostředí dětské zotavovny spolu prožívají různé situace a někteří dokonce i první záchvěv... celý text

Budoucí žokej, špičková gymnastka, svérázná Kristýna, agresivní David a řadu dalších dětí svedly dohromady zdravotní problémy. V krásném prostředí dětské zotavovny spolu prožívají různé situace a někteří dokonce i první záchvěvy zamilovanosti. Co je však důležité, všichni si uvědomí, že handicap není v životě nic mimořádného. Musí se jen naučit s ním žít. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/726/kde-padaji-hvezdy-726.jpg 3.939
Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

milan.krimsky
07.09.2016

Kniha i filmové zpracování se mi obojí líbilo

sgjoli
21.08.2016

Seriálové zpracování příběhu (které jsem viděla cca ve stejné době, když jsem přečetla knihu poprvé) mi připadalo trochu slabší, ale kniha mne hrozně moc bavila!! Autorka rozhodně ví, jak napsat dětské postavy, aby byly reálné, uvěřitelné, živé a jednaly úměrně svému věku - aby nebyly ploché a sobě podobné jak vejce vejci. Kniha je skvěle napsaná, čte se sama a já se k ní ráda vracím i jako dospělá. Vždycky mne vtáhne do sebe a já mám dojem, jako bych v ní byla jako jedna z postav.

Amalberga
01.08.2016

Jedna z knížek mého dětství, přečteno několikrát.

Fantýna
05.06.2016

Když jsme to četli ve škole, tak se mi to strašně líbilo. Tato kniha má poměrně smutný a zároveň veselý příběh. Knížka chytne i ty, kteří moc neprojevují city.

Ivy_9
05.02.2016

Další z knih, která si mi válela v knihovničce. Seriál mě však minul, proto jsem k ní přistupovala "s čistým, názorovým štítem". A líbila se (překvapivě). Poměrně rychle a jednoduše se mi četla. Bylo smutné pozorovat, jak ty děti přicházejí o naděje, ale to je život. Ne vždy všechno je podle plánu...

tatjana1737
16.12.2015

Seriál, ze kterého jsou v knížce fotky, jsem neviděla, četla jsem pouze knížku, a to na doporučení kamarádky. Příběh se mi líbil, takže jsem si pak koupila vlastní výtisk. Oproti "Tajemství proutěného košíku" je knížka vážněji laděná, ale ještě ne tak vážně jako "Indiáni z Větrova". Odehrává se v dětské ozdravovně a popisuje vztahy mezi dětmi, které ji navštěvuji každoročně a těmi, které jsou zde poprvé. Co mi přišlo hodně drsné je, jak se některým z nich zbortí jejich sny a představy o tom, jaký budou mít život, ale i o tom život je a knížka nakonec vyznívá pozitivně v tom smyslu, že vždy existuje i jiná cesta, než o které jsme si mysleli, že bude ta jediná.

Kiwisska
07.12.2015

Těžko říct, zda by to dnešní děti pochopily, zda by si knížku přečetly nebo si ji vůbec chtěly přečíst.

WEIL
10.09.2011

Každému z nás se něčeho nedostává, s tím se nedá moc dělat...Někomu chybí klid, jiný ho má až moc... Někdo chce mít letadlo, ale nemůže si na něj našetřit... atd.