Mikussik Mikussik komentáře u knih

Kým ťa nechám odísť Kým ťa nechám odísť Kelly Rimmer

Spisovateľka si vybrala veľmi ťažkú tému a aj spracovanie bolo náročné. Kniha je čtivá, uveriteľná, ale doslova sa vyžíva v utrpení postáv. Áno, život so závislým nie je ľahký, nie každému sa podarí postaviť na nohy a ak áno, je to boj na celý život. Nie je to len fráza, ale každý deň musia bojovať a najmä v stresových situáciách, aby znova nepodľahli. A ani rodina nie je od toho uchránená. Za to dávam autorke hviezdičku. Avšak, ako som už na začiatku spomenula, utrápila ma neustálym plačom jednej z hlavných postáv (takmer na každej stránke) a tým znechutila. Kniha je zbytočne rozťahaná.

04.03.2024 1 z 5

Jsem Baťa, dokážu to! Jsem Baťa, dokážu to! Jozef Banáš

Tomáš Baťa bol novátorom v podnikaní, mal cieľ, ktorý dosiahol a chcel dosiahnuť omnoho viac. Človek, ktorý sa v živote nestratil a snažil sa motivovať aj druhých, avšak častokrát sa nepozeral na človeka, ktorý mal svoje sny, myšlienky a názory. T. Baťa si presadzoval len svoje sny. Na jednej strane dokázal, čo mnohí z nás dodnes nedokázali, avšak na druhej strane ľudí bral ako masu, ktorá zdieľa jeho sny. I napriek tomu má môj obdiv. Čo sa týka knihy, autor z neho v knihe vytvoril modlu, dokonalosť človeka a dej v knihe bol vyumelkovaný, čo mi pri čítaní na nej najviac prekážalo. Napriek tomu budem rada, ak si prečítam iné knihy o T. Baťovi, ktoré budú objektívnejšie.

30.01.2024 3 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Od knihy som očakávala viac, keďže recenzie čitateľov boli vo väčšine pozitívne. Avšak, kniha moje očakávanie sklamala. Plusom pre knihu je čtivosť a aj príbeh, ale týmto končí. Príbeh má zbytočne veľa opisov o ničom, povrchne opísané prostredie (tešila som sa na opis Valašska, ale čakala som márne), niektoré postavy v knihe nedostali väčší priestor sa rozvinúť (a nimi mi možno kniha bola zaujímavejšia). A v závere som mala pocit, že spisovateľka sa snažila knihu rýchlo ukončiť - mám pocit, že ide o novodobý trend. Nesympatickou postavou sa pre mňa postupne stala Helena, od ktorej som očakávala viac v priebehu deja. Koniec bol pre mňa sklamaním, ale pre Helenu nie. Tá si to teda vedela "zariadiť".

28.12.2023 2 z 5

Keď si ľahnem, začína sa večer Keď si ľahnem, začína sa večer Linn Skäber

Kniha ma upútala na zaklade dobrých recenzií, avšak moje očakávanie sklamala. Silný náboj pocitov, ktoré obsahom navodzuje, nevyvolala, žiaľ. Avšak plusom pre knihu sú ilustrácie, ktoré sú nádherné, snové. Žiaľ, obsahovo chudobná, za pár dní si nespomeniete ani na jeden z príbehov.

18.12.2023 3 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Knihu som si vybrala na základe výborných recenzií, ale moje očakávanie sklamala. Spisovateľ hlavnú postavu vykreslil ako nadaného vyšetrovacieho sudcu, ale z môjho pohľadu bol nemožný a arogantný. Postavy príbehu- hrobár a telefonistka boli rozhodne šikovnejšie a mali aj šmrnc" než hlavná postava. Dej vláčny, rozťahaný, niekedy som mala pocit, že autor písal, čo ho práve v tom momente napadlo a na konci príbehu všetko v rýchlosti ukončil.
Avšak, páčili sa mi úryvky z tzv. Hrobárovho almanachu a doslov tiež priniesol viac informácií ako samotný dej.
Môj názor: pre náročnejších čitateľov bude kniha sklamaním.

06.04.2023 1 z 5

Prípad starej dámy Prípad starej dámy Nataša Holinová

Už veľmi dlho som nečítala knihu, ktorá by vystihovala dianie na Slovensku. O tom ako fungujú úrady u nás, akú majú právomoc a čo dokážu, ak im o niečo ide. Väčšinou ide o jednotlivcom, postupne sa stáva z jednotlivca chobotnica, ktorá má dosah na všetko bez toho, aby ju niekto zastavil. Kniha je o bezmocnosti človeka, ktorý sa zúfalo snaží bojovať o to, čo mu patrí, na čo má nárok, ale nie vždy stretne správneho človeka, ktorý mu podá pomocnú ruku. Koľko ľudí je v súčasnosti v podobnej situácií ako stará dáma?

30.12.2020 5 z 5