Mikulík Mikulík komentáře u knih

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Naprosto mě to uhranulo, do tohohle světa jsem uvrtal i mojí češtinářku prostřednictvím mého asi dvacetistránkového ČD, přičemž oba napjatě čekáme na Odkaz. Poslední dvě hodiny literatury nebyly o ničem jiném a je to dobře, tahle kniha si to určitě zaslouží. Konec mě naprosto uhranul a původně jsem si myslel, že je to standalone. A ve výsledku se to dá, jakožto standalone brát. Pokud Vaše peněženka nezvládne nápor trilogie, je to podle mě úplně ideální.

29.11.2021 5 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

Dvojka si drží stejnou laťku jako jednička, dokonce ji převyšuje. A to HODNĚ! Všechny linky jsou úžasně rozehrané a kroky, které postavy dělají, jsou uvěřitelné a i mně, docela nechápavému čtenáři, dávají smysl. Bareš neustále opakuje, že jeho knihy jsou nelineární. Na to, jak nelineární je Kronos (poměrně, celkem, +-, trochu), se Děti drží v jednoduchém a srozumitelném nezamotaném vyprávění, které už se tedy nedá číst jako standalone, jako jednička. Oproti Projektu je delší asi 190 stran, což je úplně boží, protože má o něco víc času na rozjezd, který byl i v prvním dílu pomalejší. Jednoduše, miluju to a pokud se na začátku chytnete a už se nepustíte, budete taky.
10/10

04.01.2022 5 z 5