mikulas772 mikulas772 komentáře u knih

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Stejně jako každá Dickensova kniha, i tahle vystihuje Anglii v tehdejší době. Malý a bezbranný hrdina jde vstříc velmi obtížným životním zkouškám. Když se člověk dostane na konec knihy, tak začíná teprve začátek Oliverovo štěstí a má konečně normální život. Kniha je naprosto plně nabitá akce, má velmi dobrý spád a autor dokonce i skvěle vystihuje realistický popis krutosti a obtížný život spodiny v Londýně. V porovnání s ostatními Dickensovými romány s tematikou kritického realismu je tako kniha nejkratší. Netvrdil bych, ze je to nejlepší kniha od autora, ale faktem je, že pokud si někdo chce načíst knihu do povinné četby od Dickense a chce si ji odškrtnout ze seznamu, tak je to ta pravá. Nic kratšího a lepšího a kvalitně zpracovaného než Olivera Twista nemůže zvolit. Každopádně každé vydání je jinak dlouhé, protože v dnešní době je na trhu spoustu remakeů a každý autor si většinou svůj příběh nějak přibarví. Za mě doporučuji šáhnout po originálu, protože se to hezky čte a člověk si přečte originální příběh a ne žádnou poupravenou náhražku. Přeji pěkné čtení Mikuláš.

14.04.2021