Mikoláška Mikoláška komentáře u knih

Rukopis zločinu Rukopis zločinu David Bell

Oddychová, svižná detektivka, žádný krvák, přiměřené násilí (detektivka se bez vraždy prostě neobejde), potvrzuje se, že v zoufalé situaci dělají lidé zoufalé věci a i když si myslíte, že někoho znáte, tak zjistíte, že neznáte...

06.02.2023 4 z 5

Ozvěna věcí budoucích Ozvěna věcí budoucích James Islington

Tato fantasy má určitě velký potenciál. Kniha se čte velmi dobře, jen je asi potřeba jí číst více uceleně, aby se člověk neztrácel v postavách a ději, neboť se mi párkrát stalo, že po nějaké pauze jsem se opravdu ztrácela, kdo kde kdy a s kým :) Rozhodně jsem zvědavá na třetí díl.

06.11.2023 4 z 5

Sběratel hvězd 1 Sběratel hvězd 1 Sophie Schönhammer

Moje první zkušenost s mangou..... byla to rozhodně velmi rychlá oddychovka. Bylo to takové střelhbitě k jádru věci, žádné "okecávání" kolem a kolem, které by jistě vydalo i na více stránek, ale to je vždy na autorovi publikace. Jak se říká "Jeden obrázek vydá za tisíc slov" a kdo má trošku problém s představivostí, tak obrázky snadněji napoví, co autor myslel. Takže ano, proč vlastně ne :-)

20.04.2023 3 z 5

Mona Lisa virus Mona Lisa virus Tibor Rode

Tenhle typ knih mám ráda, jednorázovky. Používám je jako "mezikus", kdy čtu sérii a potřebuji si odpočinout od dějové linky, která se promítá sérií. Takže pro mně odlehčení a tudíž autorovi odpustím i nepřesnosti nebo nedotaženost děje nebo nelogičnost. Hlavně, že se to dobře čte. V podstatě obdivuji každého autora, který jde před nás, čtenáře, s kůží na trh.

05.04.2023 4 z 5