mightcz mightcz komentáře u knih

Vyjednavač Vyjednavač Karel Pošíval

Karel začínal na místním oddělení policie ve čtvrtém pražském obvodě. Pokračoval na oddělení hlídkové služby, odkud přešel k zásahové jednotce, kde se stal profesionám vyjednavačem. V posledních letech řídí tým pražských policejních vyjednavačů, což je jeho hlavní pracovní náplň. Karel je zároveň bojovníkem a zároveň mistrem slova.

Měl jsem obrovskou radost, když mi Karel na jednom našem setkání prozradil, že se rozhodl přijmout nabídku ke knižnímu rozhovoru. Kniha je nyní hotova. Jmenuje se "Vyjednavač" a na dramaticky působíci obálce vidíte tvář bojovníka. Jakmile ale knihu otevřete, otevře se Vám s ní i Karlovo srdce vyjednavače. Člověka jehož životní principy, vycházejí z respektu, úcty, klidu, zájmu o druhého, trpělivosti a flexibility.

Vyjednavače jsem přečetl jedním dechem. Kniha samozřejmě poutavě popisuje dramatické chvíle z vyjednávání, ale zároveň jde do hloubky a zdatně odhaluje principy mezilidské komunikace. Třeba potřebu být vyslyšen. Základní potřebu, kterou má každý z nás a která když není naplněna, tak nás může dovést do zoufalé situace. A ta zoufalá situace, kde člověk náhle stojí na Nuselském mostě, nebo je zabarikádovaný v bytě vlastně nemusí být až tak daleko, jak si můžeme myslet.

Hodnotu knihy nevidím primárně v tom, že bychom si po jejím přečtení měli být schopni něco vyjednat, ve smyslu "obchodně vyzískat", ale spíše, abychom se naučili chápat situace lidí okolo nás, abychom se naučili jim naslouchat a vnímali moc našich slov.

26.10.2023 5 z 5

E-maily a jejich (ne)pravidla E-maily a jejich (ne)pravidla Červená propiska

Emailů jsem v životě napsal snad třicet tisíc, takže tuhle knížku vnímám jako velmi vítanou meditaci nad elektronickým dopisováním. Díky! Skvělé zpracování. Knížka je přístupná i pro mě - češtinářského odpadlíka. :-)

27.06.2022 5 z 5

Jogátky – Cesta na horu srdce Jogátky – Cesta na horu srdce Barbora Hu

Krásná kniha pro společnou četbu s malými lidmi ????

27.08.2020 5 z 5