Michaello Michaello komentáře u knih

Désirée Désirée Annemarie Selinko

Výše uvedený popis knihy může být poněkud zavádějící (nemotivoval by mne k přečtení), proto přidám pár doplňujících bodů.
Kniha vedle osudů Désirée Claryové popisuje také cestu, kterou se Jean-Bapttiste Bernadotte dostal na švédský trůn (přestože byl Francouz a nebyl královské krve -
začínal v královské armádě, poté byl generálem Napoleonovy armády). "Nikdo neudělal takovou kariéru jako já," řekl prý před smrtí.
Désirée je podle mne skvělou vypravěčkou, má vtip.
Kniha popisuje nejen život Désirée a jeji vztah s Bernadottem, ale také život a události v období Velké francouzské revoluce a v období, kdy byl Napoleon císařem.
Vhodné pro milovníky historie, silných příběhů, vtipných žen ... a je tam i ta láska (přesto to není červená knihovna).

24.07.2017 4 z 5

Šumná města Šumná města Radovan Lipus

Šumná města jako seriál, to je geniální záležitost! Jako kniha je to slabší jen proto, že člověku chybí ty "pohyblivé obrázky", fotek je v knize dost, ale pro mne pořád ještě málo (nejraději bych viděl každé zákoutí každého domu, o kterém se mluví - uznávám, že to není v moci žádné knihy), jsou malé a nejsou příliš kvalitní. Je pravda, že díky těmto "nedostatkům" je kniha dostupná cenově.

06.05.2017 4 z 5

Fraktály Fraktály Benoît Mandelbrot

Pro laika obtížná kniha. Některé principy jsou podány velmi srozumitelně, v oblasti výpočtů jsem se jako neodborník ztratil. Oceňuji autorovo pátrání po předchůdcích, byly to zajímavé historické exkurze. Orientace v textu je občas komplikována odvoláváním se na následující kapitoly. Obrázky jsou zařazeny vždy na koncích kapitol, uvítal bych je přímo u textu, který o nich mluví.

31.05.2017 2 z 5

Slajdologie: Tajemství tvorby skvělých prezentací Slajdologie: Tajemství tvorby skvělých prezentací Nancy Duarte

Kniha je určitě inspirující. Ukázky konkrétních prezentací jsou velké plus. Ovšem úvodní část o historii vizuálních pomůcek má svoje slabiny. Část věnovaná barvám je skvělá, ale pro běžného uživatele ne tak snadno použitelná, podobně u fotografií. Proto mi Slajdologie připadá velmi užitečná pro tým, který má grafika, fotografa a další specialisty, kteří Vám s vizuální stránkou prezentace pomohou. Nepříjemné bylo i drobné písmo, mně se to opravdu špatně četlo - u knihy, která se vizální stránce věnuje, to považuji za nedostatek. Ale musím zopakovat, že je to kniha opravdu inspirující.

06.05.2017 3 z 5