MesLivres MesLivres komentáře u knih

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Kniha nepatří mezi moje nejoblíbenější od Agathy Christie, přeci jen mám raději Poirota. Ale opět velmi zajímavý případ s geniálním koncem.

07.07.2012 4 z 5

Soukromá jatka Soukromá jatka Christina Larsson

Velmi čtivý krimi příběh, i když pro mě závěr nebyl příliš překvapující. Ideální čtení na dovolenou a tím nemyslím nic špatného:)

07.07.2012 4 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Byly doby, kdy jsem měla tolik času, že jsem zvládla překousat se i touhle knihou. Vyžadovalo to ovšek obklopení se mapou Středozemě, otevření několika dalších knih a neustálé hledání v poznámkách a dodatcích.
Přesto i takhle kniha přispěla k mojí fascinaci světem, který se povedl Tolkienovi vytvořit.

25.06.2012 4 z 5

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

Už dlouho mě žádný příběh takhle nedostal...závěrečná gradace děje je neskutečná a nedovolila mi knihu odložit dokud jsem jí nedočetla.

25.06.2012 5 z 5

Píseň kamene Píseň kamene Iain Banks

Děj knihy pozvolna plyne, někomu by mohlo přijít, že až moc pozvolna...eskaluje ale do překvapivého závěru, kvůli kterému stojí za to knihu přečíst.

25.06.2012 3 z 5

Dějiny Evropy Dějiny Evropy Frédéric Delouche

Jak je psáno v popisu knihy nejde o klasickou učebnici, autoři v knize polemizují o evropské identitě a historii našeho kontinentu popisují v souvislostech. Evropské dějiny jsou přehledně shrnuté, doplněné spoustou obrázků a mapek.
Doporučuji každému, kdo chce získat všeobecný přehled.

25.06.2012 3 z 5