Mesačnica Mesačnica komentáře u knih

Hledá se maminka Hledá se maminka Sara Craven

(SPOILER) Trošku som čakala viac vianočnej pohody, ale keď sa nasťahovala do domu jeho bývalka od pohody to malo ďaleko. Ešte aj ten nevlastný Dominikov brácha na pohode veľmi nepridal... Chúďa Tara, takto ju traumatizovať. Ešteže to netrvalo dlho. A Dominik tiež mohol niečo povedať Phoebe, že nech nestráca nádej, že sa ešte stretnú. Nie, on zostal mlčať ako socha a dievča sa má akože tešiť na Vianoce. Ináč to bolo zaujímavé, hlavne ma potešilo, že Phoebe vyštudovalala knihovníctvo, čo ma tiež zaujíma. Ale keby to čítam cez Vianoce, tak si dám Bailey's a pustím v telke soba Rudolfa...

27.01.2024 2 z 5

Pohádkové Vánoce / Neobvyklý dárek Pohádkové Vánoce / Neobvyklý dárek Jessica Hart (p)

(SPOILER) Príbehy boli fajn, no viac ma zasiahol, druhý v poradí. Prvý príbeh bol trochu vytrhnutý z kontextu, keďže je to pokračovanie série a veľa vecí nebolo ku koncu ozrejmených, napr. Bola Olívia so svojím výskumom úspešná? Kto opakovane vstupoval do laboratória? Naozaj Olívia uvidela ducha?...apod. Olívia vystupovala ako chladná vedkyňa, ale uvidela rozmaznané princátko a hneď k nemu zahorela vrúcnym citom... Nemohla som sa dočkať Vianoc a tie nakoniec rýchlo skončili, lebo Olívia prchla z paláca, takže názov ani preložený ani v originále veľmi nekorešponduje celkom s dejom. Vášnivé to bolo až-až, škoda, že Vianoce sa pokazili. Ináč, keby mám ostatné diely tej série v knižnici v meste, tak by ma aj celkom zaujímalo, ako to všetko dopadlo. Aj osudy ostatných členov rodiny by mohli byť zaujímavé.
Zato druhý príbeh bol veľmi pekný. Sophie a Bramovi som od začiatku fandila, boli mi veľmi sympatickí, takí správni a otvorení. Toho bývalého Sophienho snúbenca by som najradšej vyfackovala, to bol kus primitíva. Ľutujem jej sestru, že sa nechala ním okúzliť, naproti nemu bol Bram úplné zlatíčko, chlap na pravom mieste a nie ten darebák, čo sa nehanbí flirtovať s budúcou nevestou. By si zaslúžil!

27.01.2024 3 z 5

Peníze, nebo láska? Peníze, nebo láska? Caroline Cross

(SPOILER) Celkom vydarené, aj keď po prvej časti, asi trošku horšie. No bolo tam napätie ohľadom Colleeninho zverenca. Colleen bola ušľachtilá, že pomáhala deťom z neúplných či problémových rodín. O to viac, že pracovala bez podpory svojej bohatej rodiny.

19.01.2024 2 z 5

Snehová kráľovna Snehová kráľovna Janet Dailey

(SPOILER) Hlavná postava Mara ma rozčuľovala - otca obviňovala, že jej mama zomrela, super chlapa odmieta a potom keď odíde, tak dobreže nejde plakať do kúta. Neviem, dobrý dojem to vo mne nezanechalo, trochu to zachraňovala atmosféra Vianoc, no vzťahy v knihe boli natoľko konfliktné, že to na žiadnu idylu nevyzeralo. Keď sa nad tým však veľmi nezamýšľate, môže byť...

14.01.2024

Vianočný strom, čo si z lesa objednal pán Hron Vianočný strom, čo si z lesa objednal pán Hron Robert Barry

(SPOILER) Príbeh je pre deti zábavný, že stále museli odrezávať vrcholec stromčeka, no niečo mi v ňom chýbalo. Pointa bola tiež podnetná, kruh sa uzavrel.

31.12.2023 2 z 5

Snědý Apollón Snědý Apollón Sara Craven

(SPOILER) Znova moje milované Grécko. Aj keď na jednej strane to bolo dosť dramatické, postavy Nika a Kamily si naozaj nič nedarovali, na strane druhej som bola nakoniec spokojná. Kniha splnila účel - oddýchnuť si.

11.10.2023 4 z 5

Ztracené iluze Ztracené iluze Anne Mather

(SPOILER) Mne sa kniha páčila, dosť ma chytila a keby ma nezaväzujú materské povinnosti, bola by prečítaná dávno. Bolo to pútavé čítanie, určite veľa spravilo aj exotické prostredie Bermúd. Jaime možno mohla byť priebojnejšia, veď sa skoro stále červenala, ale bolo to sympatické.

07.09.2023 4 z 5

Andaluské noci Andaluské noci Rosa Lindberg

(SPOILER) Príbeh kvôli tragike dosiahol iný rozmer. Milý príbeh, dobre sa čítal, aj keď trochu smutný. Jediný, kto tam mal trochu rozumu bola Dori.

15.08.2023 3 z 5

Čierny opál Čierny opál Victoria Holt (p)

(SPOILER) Asi až tak od polovice to začína byť zaujímavejšie. Niekedy som mala pochybnosti o rozprávačovi, hlavne na začiatku mi to pripadalo, že príbeh podáva malá Carmel, no na iných miestach bolo badať, že je príbeh prerozprávaný s odstupom niekoľkých rokov. Ten jej otec mi prišiel strašne nezodpovedný, ako dobre, kapitán lode, dnes je tu, zajtra bude na druhom konci sveta, ale jeho starostlivosť o Carmel mi prišla nepredstaviteľná. Takisto jej matka, ale v predminulom storočí to bolo asi normálne, že dali nechcené dieťa príbuzným, hlavne, keď bolo viac detí v jednej rodine. Carmel bola v detstve zabezpečená, mala čo do úst vložiť aj čo na seba hodiť, ale že by jej v Commonwoode bolo dobre, nemôžem povedať. Málokto v minulosti zohľadňoval emocionálnu stránku, o deťoch nehovoriac. Tí jej rodičia boli strašní sebci a potom ešte čakajú, že sa im hodí okolo krku? To ma tiež zarazilo, že Carmel im nič nevyčítala, dokázala napriek ich odvrhnutiu nadviazať s nimi vzťah.

25.07.2023 3 z 5

Paní z Norwycku Paní z Norwycku Margo Maguire

(SPOILER) Skutočne veľmi pekná knižka. Ako Bartom zmietali pochybnosti, ako ju ťažil pocit viny, keď sa jej vrátila pamäť a jej odvaha čeliť tomu chrapúnskemu surovcovi. Uff, ženy to vtedy nemali ľahké. Bohu vďaka (!) za slobodu v rozhodnutí, koho si uviažeš na krk, alebo budeš mať radšej pokoj.

25.07.2023 4 z 5

Nevěsta z katalogu Nevěsta z katalogu Joanne Rock

(SPOILER) Ten začiatok bol úplne pritiahnutý za vlasy. Ochrániť česť ženy? Akože vážne? Sme v 18. storočí, či v ktorom? Čítala som to kvôli baletnému prostrediu, no a Sofia mi prišla tým tancom natoľko deprimovaná, že sa z neho už nedokázala tešiť. Ináč, ak to bolo aspoň trošku vierohodné, čo sa týka médií, tak slávnym ľuďom nie je čo závidieť. Niekedy mi to prišlo dosť hlúpe, že už som sa nevedela dočkať, kedy to dočítam a niekedy to celkom ušlo. Ale čakala som trošku viac.

25.07.2023 1 z 5

Láska vše přemůže Láska vše přemůže Maureen Child

(SPOILER) Bolo to asi o niečo slabšie ako predošlý diel, ale tiež to bolo pútavé čítanie. Trošku možno nezmyselný ten začiatok, že rodiacu Daisy priviedol Alex do domu svojej sestry...

25.07.2023 3 z 5

V ohni lásky V ohni lásky Barbara McCauley

(SPOILER) Každý ďalší diel o rodine Baroneovcov sa mi viac páči ako ten predošlý. Neviem, čím to je, ale snáď to bude pokračovať. Emily aj Shane sa mi veľmi páčili, ich láska bola silná, lebo boli obaja ochotní vzdať sa svojho zaužívaného spôsobu života, len aby boli spolu. Veľmi pekné. Som zvedavá, či si Emily spomenie na Derrickovu úlohu v požiari a ako to s ním dopadne. Z celej tejto série by bol dobrý seriál.:)

07.07.2023 4 z 5

Kto zastaví Paddingtona? Kto zastaví Paddingtona? Michael Bond

Počínanie naivného medveďa s dobrým srdcom si vždy rada prečítam. Brownovci a pani Birdová už s len obavami pozerajú na blížiacu sa katastrofu. Za mňa boli najlepšie príbehy ako opravoval potrubie, keď čistil komín a oslava v továrni. Pozor na padajúce sudy z marmelády, popol a striekajúcu vodu!

07.07.2023 4 z 5

Jessica: príbehy zo Springwateru Jessica: príbehy zo Springwateru Linda Lael Miller

(SPOILER) Tá tragika na začiatku trochu zaskočí, lebo obsah na konci knihy nič také ako je smrť brata Jessicy nespomína. Ak sa veľmi nad knihou nechcete zamýšľať, tak v konečnom dôsledku obstojí.

22.06.2023 2 z 5

Tajný ctitel Tajný ctitel Elizabeth Bevarly

(SPOILER) Knižka bola fajn, aj keď na niektorých úsekoch som pobadala určité nezrovnalosti. Na jednom mieste Rita hovorí, že sa do Matthewa zaľúbila, keď ho prvýkrát uvidela, a ku koncu sa mi zdá, že sa do neho zamilovala, keď išli spolu na večierok. Ale možno sa iba veľmi nad tým zamýšľam a pri takejto literatúre sa asi ani veľmi nemusí ;)

09.06.2023 4 z 5

Vlčie oko Vlčie oko Daniel Pennac

(SPOILER) Príbeh, ako vznikne priateľstvo medzi vlkom a chlapcom. Autor do útlej knižky vložil pekné myšlienky a ekologické posolstvo.

09.06.2023 4 z 5

Kapitálny úlovok Kapitálny úlovok Jacki Reeser

(SPOILER) Bolo to vtipné, aj hodnoverné ohľadom rybárskeho prostredia. Páčilo sa mi, ako sa Brian snažil, aby Pat nesklamal a chcel spraviť čokoľvek, len aby zostala s ním... Autorka vedela navodiť tú správnu atmosféru iskrenia medzi postavami. Škoda, že nie sú preložené aj iné knihy od autorky.

03.06.2023 3 z 5

Odmítavý vikomt Odmítavý vikomt Lara Temple

Presne tak, súhlasím s predošlým komentárom. Táto historická romanca mala aj hĺbku, nebolo to len také prvoplánové. Bola čarovná, výborne sa čítala.

29.05.2023 4 z 5

Únos na ostrově Korfu Únos na ostrově Korfu Linda Hudson

(SPOILER) Tak na to, že som očakávala na každej stránke milostné scény, to bolo až prekvapivo cudné a aj duchaplné. Knihu som si vybrala, pretože sa odohráva na ostrove, kde som dávnejšie trávila dovolenku a kvôli tomu, že sa mi nechcelo nejako extra premýšľať. Dialógy boli vtipné, vypointované, autorka prezradí aj niektoré reálie ostrova. Koniec bol na môj vkus dosť akčný, skoro ako zo seriálu Cobra 11, ale tak čo už. Dej je predvídateľný, no myslím, že vcelku je to celkom vydarené. Aspoň myšlienkami som sa mohla vrátiť na ostrov, ktorý učaroval aj cisárovnej Sissi...

29.05.2023 3 z 5