mekotatko mekotatko komentáře u knih

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Četla jsem v originále, takže začátek příběhu byl pro mě trochu nezajímavý (nerozuměla jsem všemu :-) ). Pak se ale příběh rozjel, angličtina se nějak srovnala a úplně mě to pohltilo, četla jsem i cestou z tramvaje domů / z tramvaje do práce. Sbírala jsem nějaké indicie a už jsem si myslela, že vím, kdo je vrah, ale finální otočení příběhu mě přesvědčilo o opaku. Líbilo se mi, jak vše do sebe na konci zapadlo, i ty nejmenší drobnosti. Skvělá kniha, jdu na další od Christie :)

11.06.2015 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Sophiina volba na mě zvláštním způsobem zapůsobila. Jelikož jsem si ze školy pamatovala podstatu příběhu, už od začátku jsem čekala, kdy dojde k té osudné volbě. A ono nic. A dlouho nic. Namísto toho jsem četla příběh o Stingovi ztraceném v New Yorku. Přiznávám, že jsem byla otrávená a chtěla to vzdát. Když se začaly v příběhu objevovat střípky z Osvětimi, vydržela jsem a příběh o Stingovi mě dokonce začal bavit. Nakonec jsem pochopila, že ta první úmorná pasáž tam přeci jen tak nějak patří, pro dokreslení celého příběhu. Moc pěkná kniha!

27.02.2015 4 z 5