Mayami Mayami komentáře u knih

Pevnosť s deviatimi vežami Pevnosť s deviatimi vežami Qais Akbar Omar

Krásna sonda do života ľudí v Afganistane. Vojna je všade plná zverstiev, tu to tiež nebolo výnimkou. Vzala im všetko, strechu nad hlavou, živobytie, rodinu i priateľov, ale nevzala im radosť zo života a schopnosť otriasť sa zo všetkého zlého.

28.11.2019 5 z 5

Kľúč k 5 jazykom lásky Kľúč k 5 jazykom lásky Gary Chapman

Zaujímavé čítanie a verím, že mnohým aj nápomocné, dáva to hlavu aj pätu.

25.07.2019 5 z 5

Kniha mien Kniha mien Jill Gregory

Skvelé, bavilo ma to od začiatku až do konca. A teda koniec bol poriadne akčný, jediné, čo by som vytkla heroické výkony hlavnej postavy, keď po toľkých zraneniach bol schopný stále fungovať, no ale takíto supermani asi do kníh patria tiež. Super prepracovaný dej s niekoľkými zvratmi a prekvapeniami v závere.

10.05.2019 5 z 5

Doktor chodí ticho Doktor chodí ticho Michael Palmer

Nie je to kniha, ktorá by mi nedala spať. Posledných sto strán bolo celkom napínavých a uvažovala som aj nad štyrmi hviezdičkami, ale ten koniec, kde sa už dialo asi všetko, čo vidíte v amerických akčných filmoch od prestreliek, cez únos, naháňačku na autách až po schovávačku v suteréne nemocnice, bol už prehnaný.

24.03.2019 3 z 5

Mulatka Gabriela Mulatka Gabriela Jorge Amado

No neviem, či aj tri hviezdičky nie sú veľa. Kakao, politické boje, naháňanie ľahkých žien, popíjanie, sem tam vražda, alebo aspoň pokus o ňu... Gabriela mi prišla popri tej všetkej politike ako vedľajšia línia príbehu. Mentalita brazílčanov vykreslená v tejto knihe ma teda vôbec nenadchla.

28.02.2019 3 z 5

Tichý výkrik Tichý výkrik Emmanuelle Laborit

Autorka sa snažila ukázať svet nepočujúcich z tej ich strany, kedže sama sa narodila hluchá. Svoju hluchotu však nevníma ako postihnutie, ale ako dar. Z čitateľského pohľadu bola pre mňa kniha dosť nezáživná, ale asi nie je ľahké napísať hluchému takúto knihu, takže vyčítať sa to nedá. Dozvedela som sa veľa zaujímavostí a viem si vďaka autorke viac predstaviť vnímanie sveta nepočujúcich. A ak by som ešte v budúcnosti mala chuť učiť sa novú reč, kľudne by to mohla byť aj posunková.

30.01.2019 3 z 5

(Yu)konský zápisník (Yu)konský zápisník Martin Notbúk Šóš

Zaujímavé čítanie napísané zábavným štýlom. Potešila by som sa aj ďalšiemu zápisníku z divočiny, keď bol autor traperom, pretože písať vie veľmi dobre. Aspoň by som si zase na chvíľu odskočila prostredníctvom jeho zážitkov do divočiny.

09.01.2019 5 z 5

Mama pre Veroniku Mama pre Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Celkom som sa začítala, aj keď tento žáner nie je moja šálka kávy a je to moje prvé stretnutie s touto autorkou.

31.12.2018 3 z 5

Dievča so siedmimi menami Dievča so siedmimi menami Hyeonseo Lee

Zaujímavé nahliadnutie do života severokórejčanov. Autorka si toho preskákala požehnane a má môj obdiv, že aj napriek tomu, že rástla v tak obmedzujúcej spoločnosti, to dotiahla tak ďaleko.

10.07.2018 5 z 5

Obeť spovedného tajomstva Obeť spovedného tajomstva Joseph Spillmann

Príbeh napísaný vraj podľa skutočnej udalosti sa začína odohrávať v južnom Francúzsku v roku 1888. Kniha zaujala od začiatku. Zvláštne, ako sled a vývoj udalostí urobil z farára vraha. Vedela by som si túto knihu predstaviť aj ako super detektívku, kde by čitateľ netušil kto je vrah, ale cieľ tejto knihy bol určite iný, ako držať čitateľa v napätí až do poslednej strany.

28.02.2018 4 z 5