Matypagac Matypagac komentáře u knih

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Knížka pojednává o druhé světové válce, německý muž který byl odsouzen na 25 let neskutečné dřiny na Sibiři.
Útěk který byl velmi náročný, velké zdravotní problémy a nepříznivé počasí. Tři dlouhé roky únavné a náročné cesty, jak to dopadne?
Pro mě jako ,,modernějšíhočtenáře byla tato kniha velmi neobvyklá. Pojednávání o druhé světové válce je velmi emoční, zdrcující a zároveň velmi zajímavé. Kniha se mi moc dobře nečetla, ale nelituji že jsem jí přečetl, přinesla mi nové a zajímavé informace.

28.05.2023 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

I když je to starší knižní literatura, která mě moc neláká, i tak jsem si knihu nemohl nechat ujít a musel jsem si jí tedy přečíst.
Když jsem začal číst řádek po řádku, uvědomil jsem si že mě kniha moc neoslovila, a špatně se mi čte.
Při knížce, ,,jsem počítal’’ kolik mi zbývá ještě stran, ale i přesto jsem jí dočetl.
Po dočtení knihy, bych řekl že si jí znova určitě nepřečtu, z mého pohledu ,,moderního čtenáře’’nudná kniha. Z pohledu druhého, téma které stojí za přečtení a jelikož je to je české uctívané dílo, tak proč ne.
Proto bohužel, nemohu dát větší hodnocení, než by si kniha zasloužila.

10.09.2022 2 z 5