MasterTroodon MasterTroodon komentáře u knih

Tys Sinuhete, syne Senmuta a jeho ženy Kipy, mi přinesl čas porozumění v době, kdy jsem to nejvíce potřeboval. Zapůsobil jsi na mě tolik, ježto jsi v jádru přesně takový, jako já. Proto ti děkuji, že jsem s tebou mohl putovat na tvé životní cestě stejně, jako ty budeš se mnou na té mé. Protože jistota je jistota...

11.06.2016 5 z 5

Písečníci (7 povídek) Písečníci (7 povídek) George R. R. Martin

Z nějakého důvodu jsem nabyl toho dojmu, že mě po Písni ledu a ohně nemůže Martin ničím překvapit. Byl jsem to ale bláhový. George R. R. Martin mě přesvědčil (znovu), že patří mezi nejlepší současné spisovatele, a že i jeho raná díla jsou úžasná. Jeho povídky, respektive některé z nich, bych se nezdráhal označit jako špičku fantastiky.

Ve znamená kříže a draka (5/5) - velmi zábavné, nápadité, částečně filosofující dílo s opravdu silnými myšlenkami.
Krutinky (4/5) - oceňuji především melancholickou atmosféru, kterou je tu nasáklá každá sněhová vločka, každý závan větru, každá stránka.
Sídlo červa (4/5) - tady jde autor až do hororu.
Rychlodružka (5/5) - to je tak, když dokázal zachytit v relativně krátké povídce tu zoufalou bezbřehost vesmíru.
Kamenné město (3/5) - podle mě nejslabší článek sbírky, přesto to ale nebylo špatné.
Nebešťanka (3,5/5) - nakonec se čtenář dočká i dost zajímavých myšlenek.
Písečníci (5/5) - to nejlepší na závěr. Opravdu geniální nápad, ze kterého vykřesal autor maximum. Tohle je klenot. Mimochodem, je se mnou něco špatně, když chci písečníky domů? :-)

24.07.2016 5 z 5