Maryanna Maryanna komentáře u knih

Tao te ťing Tao te ťing Lao-c´

Velice kvalitní překlad Berty Krebsové, který považuji za základ pro studium Tao te ťingu. Tuto knihu nelze jen přečíst, tuto knihu je třeba studovat.

21.10.2012

Já a Ty Já a Ty Martin Buber

Jedná se opravdu o obtížnou četbu. Při prvním čtení jsem byla z textu úplně zoufalá. Až při opakovaném studiu se začne vynořovat hloubka a krása Buberových myšlenek. Ale mnohé je pro mne stále skryté, to přiznávám.

15.10.2012 5 z 5

Základy filozofie; etiky Základy filozofie; etiky Vladislav Dudák

Pro člověka, který se chce alespoň trochu seznámit s filosofií a etikou je tato kniha vhodná. Jedná se o publikaci určenou pro střední školy, čtenář si může osvojit základy filosofických směrů, může se zamýšlet nad otázkami, které jsou v knize uvedeny. Osobně doporučuji.

24.10.2012

Tribunová sútra Šestého patriarchy Tribunová sútra Šestého patriarchy Mistr Huineng (p)

V těchto knihách člověk vždy najde poučení, útěchu. Zajímavá je opakovaná četba, kdy nám text odkrývá svá tajemství.

22.10.2012 5 z 5

Tudy cesta nevede: slabé ženy, nebezpeční muži a jiné omyly radikálního feminismu Tudy cesta nevede: slabé ženy, nebezpeční muži a jiné omyly radikálního feminismu Élisabeth Badinter

Kniha je zařazena k feministické literatuře. Autorka se zamýšlí nad omyly radikálních feministek, vysvětluje, že nejen ženy jsou slabé a muži nebezpeční, ale že vše může být i opačně.

15.10.2012 4 z 5

Rouputuan: Meditační rohožky z masa Rouputuan: Meditační rohožky z masa Li Yu

Zajímavá kniha - humor spojený s ponaučením.

21.10.2012 4 z 5

Encyklopedický atlas filosofie Encyklopedický atlas filosofie Peter Kunzmann

Tuto knihu doporučuji všem zájemcům studia filosofie. Atlas nabízí nejen textovou část, ale také bohatou obrázkovou část, která podává větší názornost a tím i možnost porozumění.

21.10.2012 5 z 5

Emil, čili, O vychování - II. díl Emil, čili, O vychování - II. díl Jean-Jacques Rousseau

Emil, čili, O vychovávání se skládá ze dvou knih a určitě stojí za přečtení. S některými názory jsem nesouhlasila, některé opovídají době vzniku, ale mnoho myšlenek je stále velice aktuálních - možná v dnešní době pozapomenutých.

27.10.2012 4 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Velmi zajímavá kniha, u které se nebudete nudit. Doporučuji.

15.10.2012 5 z 5