Maryanna Maryanna komentáře u knih

Emil, čili, O vychování - II. díl Emil, čili, O vychování - II. díl Jean-Jacques Rousseau

Emil, čili, O vychovávání se skládá ze dvou knih a určitě stojí za přečtení. S některými názory jsem nesouhlasila, některé opovídají době vzniku, ale mnoho myšlenek je stále velice aktuálních - možná v dnešní době pozapomenutých.

27.10.2012 4 z 5

Základy filozofie; etiky Základy filozofie; etiky Vladislav Dudák

Pro člověka, který se chce alespoň trochu seznámit s filosofií a etikou je tato kniha vhodná. Jedná se o publikaci určenou pro střední školy, čtenář si může osvojit základy filosofických směrů, může se zamýšlet nad otázkami, které jsou v knize uvedeny. Osobně doporučuji.

24.10.2012

Tribunová sútra Šestého patriarchy Tribunová sútra Šestého patriarchy Mistr Huineng (p)

V těchto knihách člověk vždy najde poučení, útěchu. Zajímavá je opakovaná četba, kdy nám text odkrývá svá tajemství.

22.10.2012 5 z 5

Rouputuan: Meditační rohožky z masa Rouputuan: Meditační rohožky z masa Li Yu

Zajímavá kniha - humor spojený s ponaučením.

21.10.2012 4 z 5

Encyklopedický atlas filosofie Encyklopedický atlas filosofie Peter Kunzmann

Tuto knihu doporučuji všem zájemcům studia filosofie. Atlas nabízí nejen textovou část, ale také bohatou obrázkovou část, která podává větší názornost a tím i možnost porozumění.

21.10.2012 5 z 5

Tao te ťing Tao te ťing Lao-c´

Velice kvalitní překlad Berty Krebsové, který považuji za základ pro studium Tao te ťingu. Tuto knihu nelze jen přečíst, tuto knihu je třeba studovat.

21.10.2012

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Velmi zajímavá kniha, u které se nebudete nudit. Doporučuji.

15.10.2012 5 z 5

Tudy cesta nevede: slabé ženy, nebezpeční muži a jiné omyly radikálního feminismu Tudy cesta nevede: slabé ženy, nebezpeční muži a jiné omyly radikálního feminismu Élisabeth Badinter

Kniha je zařazena k feministické literatuře. Autorka se zamýšlí nad omyly radikálních feministek, vysvětluje, že nejen ženy jsou slabé a muži nebezpeční, ale že vše může být i opačně.

15.10.2012 4 z 5

Já a Ty Já a Ty Martin Buber

Jedná se opravdu o obtížnou četbu. Při prvním čtení jsem byla z textu úplně zoufalá. Až při opakovaném studiu se začne vynořovat hloubka a krása Buberových myšlenek. Ale mnohé je pro mne stále skryté, to přiznávám.

15.10.2012 5 z 5