martep martep komentáře u knih

Odstraňování bloků rodové linie - Rodologie Odstraňování bloků rodové linie - Rodologie Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Zajímavá kniha, ale čekala jsem od ní víc. Její příběh se odehrává převážně při výuce rodopisu v 10. třídě, kdy se žáci učí sestavit genogram a v něm se pak zaměřit na opakující se vzorce mezi jednotlivými generacemi rodu. Podstata odstraňování bloků rodové linie je zmíněna spíše okrajově stylem "najdi opakující se chybné vzorce ve své rodině a snaž se sám přijít na to, jak je přeprogramovat"... :)

26.10.2016 2 z 5

Záda už mě nebolí Záda už mě nebolí Olga Chválová

Výborná kniha obsahující cvičební programy ulevující od bolestí páteře (kdy nelze cvičit pilates!) a napravující ztuhlá záda (kdy ani jóga nepřináší kýženou úlevu). Kniha dále obsahuje sekvence cviků při "kulatých" zádech, při nadměrném prohnutí v bedrech a také posilující cviky pro oslabené kyčle, vbočená (nohy do "X") či vybočená (nohy do "O") kolena a v neposlední řadě i série cviků při vadném držení těla u dětí a u mládeže (což je dnes stále rozšířenějším problémem). Fotografie cvičenců sice připomínají tak trochu retro styl, nicméně to neubírá na konečném přínosu této knihy :)

05.09.2016 5 z 5

Všichni jsme děti vody Všichni jsme děti vody Michel Odent

Úžasná kniha od věhlasného francouzského porodníka Michela Odenta, průkopníka přirozeného porodu a autora knihy Znovuzrozený porod.

01.10.2016 5 z 5

Access - návrh a programování databází Access - návrh a programování databází Steven Roman

Tato kniha je nezbytností, pokud máte programování v Accessu jako povinný předmět ve škole :)

07.09.2016 4 z 5

Účetnictví 2008 Účetnictví 2008 Jitka Mrkosová

Kniha se sice na první pohled může zdát staršího data, ale způsob, jakým názorně vysvětluje základní principy a problematiku účetnictví a účtování, je stále aktuální (případné nuance změn pak není problém dohledat na internetu...). Z této knihy jsem se učila jak před lety (2008) na státnice VOŠ, tak i loni (2015) na VŠB-TU :)

07.09.2016 5 z 5

Pilates - Tělo v pohybu Pilates - Tělo v pohybu Alycea Ungaro

Výborně sestavená kniha (doposud jsem nenarazila na žádnou jinou, která by se jí vyrovnala). Díky této knize posílíte nejen svoje břicho a záda, ale i celé tělo. Zlepší se vám rovnováha a koordinace pohybů. Cvičení pilates má navíc dlouhodobý účinek, takže i když jej na čas opustíte (nedoporučuji však dobu delší než 6 měsíců), bude se vám k němu dobře vracet :)

03.09.2016 5 z 5