Marta08 Marta08 komentáře u knih

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizér byl vůbec mé první setkání se severskou krimi. Kniha mě uchvátila a musela jsem si přečíst celou sérii. Zpětně hodnotím Hypnotizéra jako dost překombinovaného a to, co se na začátku jeví jako hlavní zápletka, se záhy ukáže jako vedlejší příběh. Všechny nedostatky ale autorům odpouštím, i tak je kniha strhující a čtivá.

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Kniha se mi líbila více než Stalker, který je pro mě nejslabší ze série.

Lazar Lazar Lars Kepler

Na pokračování jsem se hodně těšila a nebyla jsem zklamána. Kniha je svižná, čtivá, chytrá je tam spousta wow momentů a okamžiků, kdy máte zatajený dech. Moje první severská láska Joona Linna je opět nepřemožitelný, Saga dokonalá ledová královna... taková keplerovská klasika. Má to ale i pár ALE! SPOILER
Začátek knihy s uvedením do děje z předchozích knih byl zbytečně zdlouhavý a ve srovnání s předchozími knihami rušivý a oživlý Jurek Walter, to myslí vážně?? To jeho zmrtvýchvstání bylo dost přitažené za vlasy. Upřímně doufám, že v příštím díle série bude jiný vrahoun a ne nějaký další zázračně objevený Jurkův příbuzný.
I tak jsem ale z knihy nadšená a moc doporučuji. Jen je třeba znát děj z předchozích dílů série.