marrrsch marrrsch komentáře u knih

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Příběh je na můj vkus moc rozvláčnej, jako by si King nebyl jist, co je v něm nejdůležitější. Ovšem Gregova volební kampaň, při který slibuje modrý z nebe a plnejma hrstma rozdává párky, je jak vystřižená z dnešních novin.

16.10.2017 4 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Mám detektivky Hakana Nessera ráda, ale připadá mi, že jejich kvalita kolísá zejména kvůli překladatelům. Někdo ty drobné vtípky úplně zabije, a z textu je tím pádem suchopár. Tahle knížky ve srovnání s Mužem bez psa třeba.

25.10.2016 4 z 5

Dívky z Montmartru Dívky z Montmartru Cathy Marie Buchanan

Na košaté příběhy moc nejsem, tenhle naštěstí hladce klouzal. Měla jsem sto chutí ho odložit, jak se postupně skládal do průšvihu, nakonec jsem ale byla trochu zklamaná, že to hrdinky nad propastí vybraly. Nedalo se tomu úplně věřit.
Obešla bych se bez historicky ověřitelných faktů, Degas pro mě mohl zůstat bezejmenným malířem, stejně jako mi nepřipadalo nutné, aby se soudní proces s vrahy dal dohledat na internetu - zbytečně to odvádělo mou pozornost.
Krásně se autorce povedlo popsat tu podivnou dvojí morálku mužského světa devatenáctého století. Obávám se, že se jen tak nezbavím představy upjatého pána v obleku s tuhým límcem, který zneužívá chudé dítě, a pak si zhnusení nad vlastním pokleskem a morální zkažeností vybíjí na bezbranné holčičce.

30.05.2016 4 z 5