Marfyz Marfyz komentáře u knih

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Kniha má rozporuplné recenze,ale za sebe můžu říct,že nezklamala. Mně se prostě líbila a moc. Penelope je sice praštěná,ale nepřipadá mi,že by byla hloupá. Je prostě bezprostřední, bláznivá a impulzivní. No a co. Její hlášky a vzájemné slovní přestřelky s Jakem jsou vtipné a mnohokrát jsem se od srdce zasmála. Líbilo se mi,jak si dokázala každého získat svoji bezprostředností, nestouplo ji do hlavy bohatství a nehrála si na nic co není. Jaké byl sympaťák a i když občas trochu suchar,tak se mi líbilo,jak ho dokázala odzbrojit. Kniha je fajn oddechovka na víkend. Není to kniha nad kterou budete dlouze přemýšlet a vymýšlet nějaký hluboký myšlenky. Pro mě to byl prostě milý,romantický příběh,ve kterém mi obě postavy byly moc sympatické a byla jse m ráda,že jsem s nimi mohla strávit několik hodin. Za mě doporučuji.

15.04.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Oči máš otevřené dokořán,ale nevidíš nic.
Je to věta,kterou se matka loučí s Tierny ve chvíli,kdy se musí vydat na rok do divočiny,aby se očistila od své magie. Je jí 16 let, touží po svobodné vůli,po životě,ve kterém ona i další dívky či ženy budou mít větší hodnotu,než tu,kterou jim určili muži.
Další věci,kterou jí matka řekne je, nevěř nikomu,ani sama sobě. A to je pravidlo, které jak zjistí,musí dodržovat proto,aby přežila. Přežila rok s dívkami,které jsou stejně staré jako ona,ale každá z nich má jinak starou duši a naprosto odlišný postoj k životu a k postavení ve společnosti, které jim určili právě muži. Může mezi dívkami najít spojence nebo pro přežití musí spoléhat jen sama za sebe? Co magie, od které se má očistit. Může ji magie pomocí nebo ji připraví o život? A je vůbec skutečná?
Kniha je o dívkách, ženách, které jsou muži ve své komunitě ceněny ještě méně než dobytek. Při čtení knihy byli někdy chvíle,kdy jsem měla vztek. Vztek na muže, kteří si nárokovali právo rozhodovat o životě žen a v neposlední řadě i o jejich smrti. Vztek na ženy,které byli slabé a příliš poddajné. Pak ale čtete dál a začnete ty dívky a ženy chápat,oblibite si některé postavy tak moc,že jim fandite a doufáte pro ně v lepší budoucnost. To,co se vám zdá na začátku jasné tak jako hlavní hrdince,budete úplně jinak vnímat na konci příběhu. Najednou nevidíte slabé a poddajné dívky a ženy. Vidíte v řádcích dívky a ženy,které jsou i přes své stanovené místo ve společnosti chytré,odvážné,plně naděje a sounáležitosti.
Knihu jsem měla přečtenou za den a rozhodně ji doporučuji. Byla jsem příběhem unešená a určitě bych se nebránila pokračování ve kterém bychom sledovali pokračujíci život všech hrdinek.
Co dodat? Snad jen ...Oči mám otevřené dokořán a teď už vidím všechno.

19.05.2023 5 z 5

Zlomená Zlomená Rachel Van Dyken

Kniha mě zaujala svou anotací a vlastně jsem se k ní dostala náhodou na jednom bazárku knih. No a nelituju...jen mě mrzí, že jsem nečetla dvě předchozí knihy. Jestli budou tak dobré jako tato, tak se na ně moc těším.
A teď k samotné recenzi. Příběh Lisy a Tristana měl spád a to neustále napětí mezi nimi jsem si užívala. Moc se mi líbilo, jak spisovatelka na začátku každé kapitoly uvedla kousek úryvku z deníku Tylera a tím nám kousek po kousku přibližovala její minulost a démony. Nebyl to obyčejný milostný román, nečekejte stránky plné psaného porna. Je to kniha o dívce, která chce nechat za sebou svou špinavou minulost, touží po lásce a zároveň se bojí, že ji minulost dožene. Tristan má svoje démony, své důvody ke sblížení se s Lisou. Líbilo se mi, že se nejednalo o jednoduchou romantickou zápletku, ale bylo v knize i trochu toho temna. Moc se mi to líbilo.

05.05.2023 5 z 5