marekpreucil marekpreucil komentáře u knih

Válečná štěstěna Válečná štěstěna Patrick O'Brian

Přečetl jsem předchozí díl "Pochmurný ostrov" a více se mi líbil první díl, ale tenhle je také dobrý, ale ne už tolik. Někomu se zdají některé pasáže zbytečné natáhle, ale mě se naopak jevili jako nutné, aby si čtenář uvědomil některé věci. Závěrem vynikající román. Plný počet hvězd zaslouženě.

16.10.2020 5 z 5

Fakta a mýty o rasovém šílenci Fakta a mýty o rasovém šílenci Václav Miko

Čekal jsem na tuhle novinku a byl zvědavý co se ještě nového o Hitlerovi můžu dozvědět a byl jsem mile překvapen. Kniha je precizně vyložena fakty od dětství až po jeho podivný konec. Utkvěla mi pasáž "Bezcitný vůdce byl zahleděný sám do sebe a miloval výhradně jen sebe, svou moc a svého psa", to přesně vystihuje Hitlerovo osobnost. Do 186 stran si myslím nejde víc napsat. Výhrady mám třeba k tomu, jestli byl nebo nebyl povýšen v I. světové válce, ale to už asi nejzjistí přesně nikdo. Za mě si kniha zaslouží plný počet hvězd. Určitě koupím jeho další knihu, jestli se něco objeví.

16.10.2020 5 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Nemohu jinak než dát svědomitě plný počet.

01.10.2020 5 z 5

Zajatci Zajatci Guido Knopp

Konečně něco z druhé strany pohledu. Souhlasím s Yorika.

01.10.2020 5 z 5

Vojenské dějiny od pravěku do roku 1648 - střední Evropa Vojenské dějiny od pravěku do roku 1648 - střední Evropa Petr Klučina

Komplexní souhrn historie, vhodná ke vzdělávání.

26.09.2020 5 z 5

Československo můj osud: Svazek 2 / Kniha 2 Československo můj osud: Svazek 2 / Kniha 2 Prokop Drtina

Před druhou světovou válkou byl tajemníkem prezidenta Beneše a působil pod pseudonymem Pavel Svatý.

Admirál Canaris a jeho Abwehr Admirál Canaris a jeho Abwehr Jiří Brož

Podivná osoba v kruhu Hitlerova týmu. Nechce se mi věřit, že by špehové Hitlera neodhalili jeho dvojakost.

20.09.2020 4 z 5

SS-Totenkopf SS-Totenkopf Chris Mann

Jestli někdo chce pochopit to nejhorší v nacistické hierarchii, pak je tahle obávaná jednotka.

Hitlerovo svobodné město Hitlerovo svobodné město Tomáš Bandžuch

Problém sovětsko-polských vztahů měly zničující závěr.

20.09.2020

Proč a zač bojovali? Proč a zač bojovali? Stanislav Vydra

Síla odbojové činnosti přenesená do emocí.

20.09.2020 4 z 5

Umělci za Hitlera: Kolaborace a snaha o sebazáchovu v nacistickém Německu Umělci za Hitlera: Kolaborace a snaha o sebazáchovu v nacistickém Německu Jonathan Petropoulos

Zajímavá kniha, ale Ernst Barlach to měl s nacisty trošku jinak, pokud vycházím z jiných zdrojů.

Souboje na obloze Souboje na obloze Eric Melrose Brown

Nečekaně dobře napsaná kniha a prozrazující strategii válečného letectva.

20.09.2020 5 z 5

Uniformy a označení příslušníků zbraní SS Uniformy a označení příslušníků zbraní SS Wade Krawczyk

Děkuji Milanovi za zapůjčení téhle krásné knihy. Kamaráde rozšířil jsem obzory.

Hitlerovi Vikingové Hitlerovi Vikingové Jonathan Trigg

Musím přiznat, že kniha mě bavila. Je to kompletní a ucelený přehled skandinávských jednotek SS.

19.09.2020 5 z 5

Vojenská strategie Vojenská strategie kolektiv autorů

Kdy tohle bude na základních školách.

19.09.2020 5 z 5

Národní památník hrdinů heydrichiády - místo smíření Národní památník hrdinů heydrichiády - místo smíření Jaroslav Šuvarský

Krásná kniha, která mi dnes spravila zkurv...... náladu.

Duce: anatomie jedné kariéry Duce: anatomie jedné kariéry Luboš Taraba

Italský vůdce, který je brán jako politik než voják.

19.09.2020 5 z 5

Tiger v bahně - vzpomínky tankového esa Tiger v bahně - vzpomínky tankového esa Otto Carius

Mladý odvážný člověk.

Kniha moudrosti, Sirachovec Kniha moudrosti, Sirachovec neznámý - neuveden

To nejhorší co jsem četl.

19.09.2020 2 z 5

Válečný rok 1944 Válečný rok 1944 kolektiv autorů

Náhodně jsem přišel k téhle krásně knize. Dobré zhodnocení o čem byla tahle válka.