marekandel94 marekandel94 komentáře u knih

Havel Havel Michael Žantovský

Biografie je napsána skvěle, byť některé pasáže, jak je zde již v několika komentářích uvedeno, jsou trochu nezáživné. Naštěstí jich je ovšem naprosté minimum, a tak mohu s klidným pocitem napsat, že je tato kniha naprostý základ pro vstup do studia Havlova života a díla, ale i do jeho osobních selháních, přešlápů a neřestí. Zde si dovolím jednu poznámku - mám pocit že pan Žantovský, ve vší snaze být co nejvíce objektiví, se občas uchýlil k obhajování Havlových přečinů, které přeci jen odporovali jeho myšlence života v pravdě. I přesto se jedná o úžasný popis naší národní osobnosti, která i přes svou velikost nikdy nepopírala, že je jen obyčejným chybujícím člověkem. Za knihu autorovi děkuji a doporučuji její četbu i všem potenciálním zájemcům, kteří se nechtějí nechat ovlivnit dnešním honem na české osobnosti.

17.07.2016 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Tolstoj je opravdový velikán a jeho spisovatelská genialita vás donutí číst tuto knihu jedním dechem. Děj v mnoha případech graduje až k totální čtenářské nirváně, kdy jsem sám sebe nachytal, jak hltám každé slovo a obdivuji autorovu formu vyprávění. Rozhodně doporučuji.

01.02.2016 5 z 5

Superinteligence Superinteligence Nick Bostrom

I přes některé příliš odborné a nezáživné části se v podstatě jedná o povinnou leč hororovou četbu.

29.07.2018 5 z 5