Mandalaaa Mandalaaa komentáře u knih

Tajný pánský knižní klub Tajný pánský knižní klub Lyssa Kay Adams

"Manželství, ve kterém se člověk cítí osaměle, je ten nejhorší druh osamění, jaký vůbec existuje" Babička hl. protagonistky vystihla důležitou myšlenku. Mladý manželský pár Gavin a Thea prožívají krizi a Thea chce požádat o rozvod.Gavin se snaží o Theu bojovat a inspiraci nachází v romantických knihách. Čtivě napsaný román s jednoduchou dějovou linkou. Knihu jsem si vybrala v knihovně a to již zabalenou tzv. zajíce v pytli...často romány v tomto stylu nečtu, ale za mě příjemný román, který splnil má očekávání.

01.04.2024 4 z 5

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Přečtené během jednoho dne! Tak strhující čtení, že nechcete knihu odložit stranou. Neskutečná odvaha mladé ženy převyprávět svůj skutečný příběh o nelehkém životě Ujgurky v Číně. Pro člověka ze svobodně smýšlející země naprosto nepředstavitelné co vše se ještě může odehrávat v dnešním světě. V kontextu ale politických a ekonomických zájmů i tohle nakonec dopadne jako hrášek na tlustou čínskou nedobytnou zeď. Pro nás to má ale důležité poselství - zajímat se vždy o zdroje našich tužeb a nepodporovat svými nákupy bezpráví.

01.04.2024 5 z 5