Maarty.J Maarty.J komentáře u knih

Vixen 03: Let do zapomnění Vixen 03: Let do zapomnění Clive Cussler

Má to spád, jede to a čte se to skoro samo. Místama přestávám vnímat fakt, že čtu a stávám se součástí děje. Může si snad spisovatel přát víc?

Vyzvedněte Titanic! Vyzvedněte Titanic! Clive Cussler

O co je kniha nelogičtější, o to má komplikovanější zápletku. Nemá možná takový šmrnc jako třeba Pacifický vír, zato je ještě fantastičtější (ve smyslu sci-fi) než ty předchozí díly série. Parádní čtení.

Smlouva století Smlouva století Clive Cussler

Jako všechny Cusslerovy knihy i tahle má šmrnc. To, že je to těžko uvěřitelné je jasné, ale s tím do toho dopředu jdu. Copak všechny dobré konce, které Dirk ve svých knihách prožívá jsou lehčeji uvěřitelné? Famózní oddechovka :-)

Poklad Poklad Clive Cussler

Kniha jako všechny ostatní dobré, jen mi tady tak nějak přišlo, že ten konec už je extra vyumělkovanej. Happy end tu každej očekává, nikdo nechce vidět Dirka Pitta bradou vzhůru. Ale že se podaří ÚPLNĚ všechno je možná trochu unavující. To ale nikterak nesnižuje čtivost této knihy. Už jen kvůli zvědavosti co zase Cusslera napadne jsem se na ní lačně vrhnul. A nezklamala.

Kyklop Kyklop Clive Cussler

Na pomyslném sci-fi žebříčku zatím nejvýš. kam se vylovení Titanicu hrabe na kolonizování Měsíce. Na druhou stranu - no a co? Cussler to dokáže napsat takovým způsobem, že mu to i věřim. Z celé série čtené od začátku zatím asi nejakčnější. Samý zvrat a dějový kotrmelec. Jenom by mě zajímalo, jestli tuhle knihu četl třeba Fidel?

Hřbitov pod hladinou Hřbitov pod hladinou Clive Cussler

Opět pecka. Kam se na Dirka hrabe James Bond a jemu podobní.

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Perfektní, strhující, živé. A že to zas až tak úplně nedává logiku? No a? Copak chceme od Cliva Cusslera číst nějaké logické věci? Já ne...

Pacifický vír Pacifický vír Clive Cussler

Po pár knihách na přeskáčku jsem si sehnal kompletního Dirka Pitta a jedu ho za sebou jednu knihu za druhou. Tohle je první ze série (I když některé prameny uvádějí knihu The Mediterranean caper jako úplně první "Pittovku") a má-li fungovat jako pilotní díl k seriálu, tak funguje dokonale. Nedoporučuju číst před brzkým ranním vstáváním...