Lutzka Lutzka komentáře u knih

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Kniha začala velmi zajímavě popisem života v Oděse, obzvlášť toho kulturního, popisem běžného života Oksany, vysvětlivky historických názvů a událostí dávných i novějších. Škoda, že v tomto duchu kniha nepokračovala až do konce. Poslední cca čtvrtina mi přišla napsaná hodně horkou jehlou... Aby to bylo v termínu. Za to ubírám hvězdu. Jinak velmi působivé čtení, události viděné očima toho, kdo je prožívá, ne reportery.

29.12.2023 4 z 5

Proč jsme tak naštvané? Proč jsme tak naštvané? Šárka Homfray

Kniha obsahuje články na obecně známá témata a společenské problémy. Nicméně několik odkazů na knihy, seriály, filmy a odbornou literaturu považuji za užitečné. Sama bych raději zmíněné problémy řešila konstruktivním tónem, než "naštvaným".

04.12.2023 3 z 5

Detoxikuj život Detoxikuj život Barbora Englischová

Byla jsem knihou poměrně zklamaná. Ale je to asi tím, že se jedná o články z webu, ne o knihu, která by měla mít hlavu a patu. Spousta témat, která vydají na samostatnou knihu, ale vše jen tak povrchově...

28.10.2022 2 z 5

Titulkujeme: audiovizuální překlad v otázkách a odpovědích Titulkujeme: audiovizuální překlad v otázkách a odpovědích Miroslav Pošta

Zajímavé počtení pro překladatele, kteří se zajímají o titulkování :)

22.12.2020 4 z 5

Atlas světa pro děti Atlas světa pro děti Oldřich Růžička

Kniha je hezky graficky zpracovana a obsahuje zakladni onformwce o kontinentech. Zakoupila jsem pro deti 4 a 2.5 roku, ale myslim, ze je vhodnejsicl jeste chvili pockat.

26.12.2019 4 z 5

Dámská jízda Dámská jízda Joanne Fedler

Doporucuji vsem matkam, ktere vnimaji materstvi jako vycerpavajici vyzvu - nejsme v tom samy :-) Kniha otevira spoustu bolestnych temat a dilemat matek. Obesla bych se v knize bez popisnych jidelnich pasazi, ale jinak knihu doporucuji.

20.07.2019 4 z 5

Návštěvníci Návštěvníci Ota Hofman

Seriál mě kdysi nadchl více. Nevim, jestli je to jen věkem, nebo jestli knize něco chybí.

28.12.2017 3 z 5

Sonjin deník Sonjin deník Pavla Smetanová

Vtipná oddechovka, čtivá. Trochu mi připomíná mé vlastní ulítlé mládí, docela jsem se našla :-)

02.12.2017 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Uznávám, že díl od dílu se styl psaní z mého úhlu pohledu zlepšuje, je zajímavé historické téma, ale ty "americké" dramatické konce, boj o sekundy a svištění pneumatik jsou pro mě vždy zklamáním.

02.06.2017 4 z 5