Lucky_one Lucky_one komentáře u knih

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

Zajímavá knížka, některé věci pro mne byly nové, i když jsou psi součástí mého života mnoho let. :) Doporučuji, stojí za přečtení.

29.09.2016

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Milovaná knížka mého dětství. Nedávno jsem ji četla znovu, když se mi podařilo sehnat přesně stejné vydání, které jsem měla jako malá.

29.09.2016 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Téma knihy se mi líbí, ale bohužel slohově je pro mne naprosto nečtivá, a to až tak, že jsem ji po týdnech trápení odložila nedočtenou.

29.09.2016 2 z 5

Blázinec Blázinec Stanislav Lelek

Za mne hodně zajímavé téma i zpracování, knížka je velmi čtivá. Bohužel ji naprosto zazdívá useknutý závěr, ze kterého čiší, že psaní prostě autora přestalo bavit. :) Pokud bude někdy vydána reedice, ráda si ji dočtu.

29.09.2016 4 z 5

Otoky a záhadná lymfa Otoky a záhadná lymfa Jitka Bičíková

Knihu jsem si koupila spolu s jejím druhým dílem (a levné zrovna nejsou), protože v knihovně dostupná nebyla, a bohužel se musím přidat ke komentářům níže. Kniha je psaná velmi, ale velmi nesystematicky, přeskakuje od jednoho tématu k druhému jak pinpongový míček, o samotném tématu knihy, což by měla být lymfa a lymfatické otoky, se v knížce dozvíte jen velmi málo. Příšerná čeština, autorka je možná dobrá lymfoterapeutka, ale psát neumí, text obsahuje pravopisné chyby, věty jsou stejně divně poskládané jako kniha samotná. Knize by nepochybně velmi prospěl zásah editora. V jednom místě se čtenář dočte, že mléko rozhodně ne, v další kapitole pak, že dětem se má dávat před spaním mléko s medem; podobných rozporů zde je povícero. Recepty a vzorový jídelníček jsou naprosto příšerné, se zdravou stravou toho mají společného málo. Opravdu slátanina na entou, v podstatě o ničem, protože jak už tu někdo psal, celé to působní dojmem posbírání textů na internetu a jejich vlepení do jednoho souboru. Doufám, že ji nebude jako svoji prvotinu číst nikdo, kdo zatím nemá žádný jiný zroj informací, protože by to taky nemusel ustát. :))

29.09.2016 1 z 5