Lucina84 Lucina84 komentáře u knih

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Jedná se o prvního Kulhánka, kterého jsem přečetla. Děj je až nezvykle svižný a hlavně akční. To bude nejspíš tím, že autor téměř upustil od popisků postav, prostředí a rovnou se soustřeďuje na děj a to v "ich" formě. Spousta pasáží mi připomínaly některé scenérie z filmů: Hvězdná pěchota, Avatar, Total Recall, Univerzální voják, Horizont události, Vetřelci , Mad Max, Matrix. Kdo si román přečte, jistě pochopí, o co jde.

11.04.2023 4 z 5

Noční orel Noční orel Alexandr Lomm (p)

Jednoduchá a zábavná dětská sci-fi četba. Začetla jsem se do ní hned a měla jsem nutkání číst dál a dál.

20.07.2018 5 z 5

Modří lidé Modří lidé Pavel Bagrjak

Asi tak do půlky knihy jsem měla pocit, že čtu detektivku, víc se tam řešilo a pátralo po únoscích. Jakmile komisař Hard se svými kolegy odletěli na ostrov Mládenců, děj začal být pro mě postupně napínavější. Nejvíce jsem se bavila od okamžiku, kdy hrdinové dobývali "zónu", tam došlo k největšímu zvratu, odhalení a vysvětlení celého únosu dětí. Velice mě to překvapilo a od tohoto okamžiku jsem uznala, že se jedná o žánr sci-fi.

02.12.2018 3 z 5

Tajemná vysílačka Tajemná vysílačka Leonhard Roggeveen

Nenáročná, jednoduchá četba. Chlapec Jiřík vynalezne radiový přijímač umožňující vysílání jak na dlouhé, tak i na krátké vlny. Přes krátké vlny časem narazí na ilegální vysílání. Jakmile pak dojde ke krádeži a následného vyšetřování komisařem Řehákem, knížka pak nabere oprátky, nutí čtenáře číst pořád dál. Vyšetřování je svižné, jasné a napínavé.

23.07.2018 5 z 5