LucieOr LucieOr komentáře u knih

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

První díl, Stín krkavce,mě okouzlil a po dlouhé době jsem zase tři dny nespala,nejedla a četla,četla a těšila se na další pokračování. U Pána věže jsem měla prvních 80 stran trošku problém se změnou stylu,ale najednou jsem zjistila,že se kniha čte sama.Autor vykresluje příběhy jednotlivých postav tak,že jsem měla chuť okamžitě - jako malé děcko - nalistovat konec,nebo znát osudy hrdinů co nejdříve a nejlépe najednou. Líbí se mi,jak se s každou přečtenou kapitolou rozbalí další bonbonek tajemství, aby se objevil další. To,jak do sebe vše postupně plynule zapadá,kolikrát nečekaná vyústění situací, překvapující odpovědi na otázky, jež si sama při čtení pokládám.. To dělá knihu velmi čtivou a opět jsem se neodtrhla, jen abych mohla hltat dobrodružství jedním dechem.Jediné, co mi vadilo v českém vydání a nemá to pranic společného s příběhem, či autorem,je poměrně častý výskyt do očí bijících překlepů,což působí rušivě. Na druhou stranu to je můj problém, holt musím oprášit angličtinu na originál.Doporučuji a už se těším na Královnu ohně,která bude na100% stát za to :)

11.12.2015 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Na detektivky moc nejsem,ale tuto knihu jsem přečetla naráz.Přestože rozuzlení je jasné víceméně hned, zápletky mě bavily a zajímal mě příběh, ne jen konec.Dokonce mě i bavilo,jak autor ve snaze zamaskovat očividné, začal na konci překombinovávat.

11.12.2015 5 z 5