Loreena72 Loreena72 komentáře u knih

Sadako chce žít Sadako chce žít Karl Bruckner

Tahle knížka ,psaná podle skutečné události, na mě udělala v dětství velký dojem. Do té doby jsem myslela, že všechny dětské knížky končí zákonitě dobrým koncem a najednou...tato ne. Protože to nebyla fantazie. Byla velmi dobře napsaná, bez zbytečných patetických emocí, na jaké jsme teď u všeho zvyklí - bylo to poctivé vyprávění o tom, jak ani velký sen a urputná touha žít někdy nevyjdou. O tom , jak se všední den lidí v jednom městě změnil v horror.
A já to četla pořád dokola, běhala jsem si ji půjčovat do knihovny, jen abych si vždycky myslela, že TENTOKRÁT poskládaní jeřábi zafungují.

20.03.2011 5 z 5

Smrt čeká za rohem Smrt čeká za rohem Tess Gerritsen

Autorku mám ráda,ale tuto knihu jsem v polovině odložila. Tak laciný námět a zpracování jsem snad četla na začátku devadesátek v Harlekýnkach. Tohle se hodné nepovedlo a lituji vynaloženych peněz. Všechno bylo trapně předvidatelné a v americkém stylu lovestory.

27.07.2024

Fotograf ztracených Fotograf ztracených Caroline Scott

Na tak zajímavé téma je to dost promarněná zálezitost. O I.světové se dnes tak často nepíše a dal by se skvěle vylíčit život v zákopech a pocity mužů. Autorka vsadila na velmi rychlé skákání časových rovin,je to matoucí a zbytečné. Trhá to děj, který se moc nikam navic neposouvá. Jsou to jen takové poetické
výjevy a sentimentální vzdychání bez jasných částí. Škoda, to téma mě nalákalo a bylo neotřelé.

24.07.2024 3 z 5