logan logan komentáře u knih

Ostré konce Ostré konce Joe Abercrombie

Už som nedúfal, nie ešte že by som tomu veril. A to si myslím, že som realista. Ale je zo tak. Civilizácia zrodená hlavou psychológa Joa je tu späť. Hoci má trošku mrzí, že len vo forme poviedok, kašľať na to, mám radosť, dúfam ze rovnako je na tom každý kto prepadol jeho hrdinom. Ci anti hrdinom. Glokta v plnej oslnivej sláve, zrazu ho vidíme ako parchanta presvedceneho že len kvôli nemu slnko svieti.. West, Shy, Temple, Kahdia, Davivec, obzvlášť si užijem Whirunna z Blighu a jeho Hrobotvůrce, aj jeho divoké intermezzo s novou hlavnou hrdinkou poviedok,divokou Javre a jej tieňom lezbo zlodejkou Shev... A príde aj sam Veľký vyrovnávač.To je moje jediné mínus knihy. Ako, chcel by som čítať o Trojstromovi, Dowovi, Calderovi, ale treba byť realista, a tešiť sa že sa Joe napriek vyhrážanie ako zo svetom Tretieho zákona skončil, že nám dal tieto jednohubky. Vlastne delikátne maškrty. Takže je tam aj Logan. Co prestáva byť zas raz človek a mení sa na Deväť prsteho krvavého Hulka zo Severu. Som strašne nabudeny na ďalší ich svet plný krvi podrazov reality tohto skoro reálneho sveta, tak Joe prosím ťa, neser sa s knihami pre deti, aj tak budú čumiet na youtuberov, a vráť nam tento svet este v zopár románoch. Dik Joe.

31.08.2018 4 z 5

Rudá země Rudá země Joe Abercrombie

Joe is back.A je tu vo svojej zatial najlepšej forme.Sme znovu na ceste.Na jej konci nikto nie je taký ,ako bol na začiatku.Alebo taký,akým sa aspon snažil byt.Nakoniec,je treba byt realista.Každý sme,kým sme.Akokolvek možeme niečo iné predstierat,či tomu dokonca aj verit.Krotkému a zbabelému severanovi podpália dom.Unesu surodencov,zabiju im priatela.Cesta za pomstou sa začína.Cez prérie sa práve valia tisícky dobrodruhov a zufalcov.Na ceste za zlatom,za vysnívanymi chimérami.Medzi nimi stretneme našich starych známych,všetci starší,unavenejší a ešte viac cynickejší..ak je to ešte vobec možné.Takže namiesto plnokrvnej fantasy skor road moavie,tarantinov štýl westernu,občas aj ten klasický s Johnom Waynom a najazdami divokych komančov..vlastne sorry,duchov.Hoci ten nepriatelom nerezal hlavy a nehadzal ich do nich.Abercrombie ako vždy svojich hrdinov nešetrí.Bojím sa že Sty Jižní a Templa už nikdy nestretneme,oboch som si velmi oblubil.Milostná scéna bola nezabudnutelná..Hoci nik nevie.Verím že si Joe rozmyslí svoj nápad s teen literaturou,mladí by nemali o iluzie prichádzat už tak skoro.V závere nám v žiari zapadajuceho slnka zamával svojou svalnatou zjazvenou rukou bez prostredníka náš severanský utečenec.Pán bývalé Jehne,verím že sa znoovu uvidíme,Tento Joeov svet potrebuje svojho vyrovnávača,za ktorým ide poslušne sama smrt.Spolu s Hrdinami knihu hodnotím ako najlepšiu autorovu knihu.

06.07.2016 5 z 5